X

Печерський суд арештував 10 ЖК-самобудів Войцеховського. Що це означає?

Фото: wikimapia

Печерський районний суд наклав арешт на 14 незаконно збудованих об’єктів, зокрема 10 житлових комплексів групи компаній «Укогруп», яку очолював забудовник Анатолій Войцеховський.

В ухвалі суду загалом перераховується 40 об’єктів, які впродовж 2012-2014 років почала будувати група «Укогруп» на незаконно зайнятих земельних ділянках. Деякі з них, як ЖК «Перлина Троєщини», депутати Київради намагаються легалізувати.

Арешт накладено на такі 14 об’єктів незаконної забудови:

1. ЖК «Нова Хвиля», по вул. Харківське Шосе, 15-А
2. ЖК «Милославський», вул. Милославська, 31-Вв
3. ЖК «Совські Ставки», вул. Кіровоградська, 70
4. Відділ продажу ЖК «Совські Ставки»
5. ЖК «Синьоозерний», на перетині проспектів Правди та Гонгадзе
6. Відділ продажу ЖК «Синьоозерний»
7. Офісний центр «Домініон», по вул. Ушинського, 40
8. ЖК «Флагман» по вул. Лобачевського, 7в
9. ЖК «Родинний Затишок» по бульвару Гашека, 20,22,24
10. ЖК «Олімпійське містечко», ЖК «Панорамне містечко», ЖК «Панорамний» (наразі – «Деміївський квартал») по вул. Ракетній, 24
11. ЖК «Східна Брама» по вул. Світлій, 3
12. Відділ продажу ЖК «Східна Брама»
13. ЖК «Сосновий Бір» по вул. Олевській
14. ЖК «Науковий» по вул. Петропавлівській, 40

Печерський суд ухвалив передати об’єкти Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Станіслав Мисливський, голова ЖБК, який оперує однією з секцій незавершеного комплексу «Сосновий Бір», повідомив «Хмарочосу», що арешт на ці об’єкти було накладено ще 2015 року, а зараз передали АРМА, що викликало паніку і шок серед інвесторів –  агентство може продати його разом з усіма купленими квартирами.

2018 року міська адміністрація презентувала дорожню карту легалізації будинків Войцеховського. Як стверджує Мисливський, об’єднання інвесторів ЖК «Сосновий Бір» увійшло у топ-5 пілотного проекту КМДА з узаконення недобудов.

До «Укогруп» входили компанії «УКО-Капітал», «УкоінвестБуд», «Мега-Сіті», «Мегаполісбуд», «Еверест Плюс» – загалом понад 60 компаній.

Слідство встановило, що Войцеховський та його співучасники самовільно захопили земельні ділянки під будівництво 40 об’єктів. Деякі квартири повторно продавали різним інвесторам.

У 2016 році проти Войцеховського арештували, але потім відпустили під заставу 14 мільйонів гривень.

Читайте також, як живеться в будинках, які досі не ввели в експлуатацію.

Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Відкрити повну версію сайту