Опубліковано збірку рецептів для шкільних їдалень. Які страви і поради вона містить?
Супи мінестроне та авголемоно, фалафель, полента, бігус, паелья, ньокі, чахохбілі, мусака тощо.
Супи мінестроне та авголемоно, фалафель, полента, бігус, паелья, ньокі, чахохбілі, мусака тощо.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Рецептурний збірник шкільних їдалень виклали на сайті cultfood.info, повідомив автор рецептів шеф-кухар Євген Клопотенко.
Кожен може завантажити збірник, в якому 110 страв – салати, перші страви, другі, десерти, соуси та напої.
«Мета нового збірника – навчити дітей їсти смачно та різноманітно… Щоб дитина приходила зі школи та казала мамі: “Давай сьогодні будемо їсти не сосиски з макаронами, як завжди, а паелью з нагетсами. Дивись, тут є рецепти”», – зазначив Клопотенко.
Він підкреслив, що автори збірки укладали її так, аби вартість шкільних обідів не зросла.
У цьому можна переконатися, проглянувши рецепти, серед яких багато досить простих страв. Наприклад, салат з огірками складається лише з огірків та соусу і спецій (сметана, майоран), а салат з капусти – з капусти, олії з орегано і м’ятою.
У збірці чимало страв кухонь народів світу: супи мінестроне та авголемоно, кебаб, фалафель, полента, бігус, паелья, ньокі, чахохбілі, мусака тощо.
Деякі – адаптовано з використанням локальних продуктів. Наприклад, салат табуле шеф-кухар пропонує готувати з ячмінною кашею, солоними огірками, селерою, морквою та зеленим горохом (середземноморський варіант зазвичай включає булгур або кус-кус, помідори, зелень та зіру).
Страви української кухні також представлено: це полтавський борщ зі сливовим варенням, шпундра, круп’янка, товканиця.
У розділі «десерти» є рецепти бурякових панкейків, бланманже та пан де калатрава (шарлотка з хліба та молока), а серед напоїв – чай масала та імбирний лимонад.
Кожний рецепт супроводжується детальною технологією приготування, примітками та порадами від Клопотенка. Зокрема, він пояснює, як не розварювати макарони, рис та інші продукти. Переварені овочі в супі – найбільший страх для дитини, наголошує шеф-кухар.
Клопотенко також радить у жодному разі не заміняти свіжоморожений горох на консервований, рекомендує не варити буряк, а запікати його у духовці, а також зацікавити дітей новим виглядом страв – наприклад, картопляне пюре можна зробити рожевим завдяки буряковому соку.
У грудні 2018 року збірку затвердила Держслужба України з питань безпечності харчових продуктів.
Під час розробки рецептів команда проекту опитала понад 1500 школярів у Дніпровському районі Києва. У листопаді меню тестували у трьох школах – для 1150 учнів щодня протягом двох тижнів.
Грант на створення нових рецептів для харчування у школах України команді Клопотенка надала Фундація «Ашан для молоді».
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті