У Twitter зібрали приклади найжахливішого дизайну сидінь у громадському транспорті (фото)
Намагаючись захистити сидіння від вандалізму, дизайнери вдаються до найсміливіших рішень.
Намагаючись захистити сидіння від вандалізму, дизайнери вдаються до найсміливіших рішень.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Видання CityLab закликало користувачів Twitter показати фото сидінь громадського транспорту з найогиднішим або найцікавішим дизайном текстилю.
Зазвичай дизайн патернів має виконувати три головні функції:
Намагаючись всидіти на всіх трьох стільцях, дизайнери часом вигадують вкрай дивний декор.
Видання зазначає, що вдалий дизайн має враховувати такі моменти:
До прикладу, громадський транспорт Берліна сильно потерпає від вандалізму. З відчаю сидіння зробили з візерунком, що має дуже дрібні елементи. На такій поверхні не хочеться залишити напис, його буде погано видно.
У деяких містах використовують яскраві психоделічні патерни. Вони мають безперечну перевагу – приховують ознаки зношеності, довго лишаються свіжими. Однак, їхня кічевість – справжнє випробування для ока.
Коли дивишся на ці автобусні сидіння з австралійської Канберри, пишуть журналісти, певно, бачиш те саме, що й п’яна муха, яку заживо перетравлює венерина мухоловка.
А візерунок сидінь громадського транспорту Бостона «нагадує діаграму синапсів мозку серійного вбивці».
Сидіння трамваїв Кракова прикрашено зображенням фольклорного персонажа Краківського Лайконіка. Такий дизайн відмінно виконує функцію впізнаваності, проте залишає забагато місця для вандалізму.
Іноді іконічні алюзії настільки неочевидні, що їх розшифрують лише вузькі спеціалісти. Наприклад, у Падуї використали зображення зоряного неба у капелі Скровеньї, яку розписував Джотто.
Часом сидіння позначають символам, які прямо вказують на призначення сидіння. У Шотландії та Токіо можна натрапити на таке офоромлення місць для пасажирів із інвалідністю, з дітьми тощо.
Буває, що місцеві дизайнери намагаються перетворити сидіння на епічне полотно. Так сталося з трамваями у Варшаві. Тут реалістично зображено міські мури на якомусь кривавому тлі.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті