Солом’янський ландшафтний парк почали реконструювати у 2017 році, проте досі було виконано лише частину протизсувних робіт. Причин кілька: неякісна робота підрядника, часткове недофінансування, тривалий діалог з громадськістю та перерва на час зимових морозів.
Щоб, врешті, почати активний етап робіт з реконструкції парку, було організовано обговорення з усіма учасниками процесу та громадськістю. «Хмарочос» побував на цьому досить емоційному заході та занотував основні тези активних учасників.
«Солом’янський парк – перлина нашого району, і якщо зробити правильне ограновування, – це буде діамант», – натхненно розпочинає зустріч голова Солом’янської РДА Ігор Довбань. Головне завдання, за його словами, домовитися про початок реконструкції парку. Спершу поруч з Довбанем стояло ще кілька іменних табличок, зокрема, для Віталія Кличка та головного архітектора Києва Олександра Свистунова, але не всі заплановані гості врешті завітали на обговорення.
Що потрібно для початку реконструкції?
Першим слово взяв Станіслав Дьомін, т.в.о. директора комунального підприємства «Київміськрозвиток», яке є замовником реконструкції парку. Він представив проект, детальніше про який можна прочитати в інтерв’ю «Хмарочосу». Зокрема, Дьомін деталізував функціональні зони у парку та наголосив на співпраці з активістами та компромісах стосовно збереження планування парку, використаних матеріалів тощо (під вигуки «брехня» із зали).
Цього року на реконструкцію виділили лише 27,5 млн гривень, цієї суми вистачає лише на частину першої черги реконструкції парку. «Гроші будуть, але всі питання, які є у громади, мають бути вирішені та враховані у проекті», – зазначив Михайло Терентьєв, член «бюджетної» комісії Київради, тричі запевнивши у принциповості цієї позиції.
Слово дали також Олексію Панько, якому активісти і депутати КМР неодноразово висловили повагу та довіру. На зустріч він прийшов як представник підрядника, що виконуватиме основні роботи з реконструкції парку, – компанії «Північно-український будівельний альянс», яку пов’язують з київським забудовником Максимом Микитасем. Панько зазначив, що минулого року роботи не були розпочаті через погодні умови: коли вдалося домовитися стосовно частини проекту почалися заморозки. Зараз компанія готова розпочати реконструкцію, але досі чекає на робочу документацію.
Підготовкою цієї документації займається КП «Київміськрозвиток», очолюване Дьоміним. «Сьогодні ми зберемо зауваження, внесемо уточнення у проект та після цього передамо підряднику», – каже Станіслав. «Скільки часу вам знадобиться?, – уточнює Ігор Довбань, – навряд же вам скажуть, наприклад, сходи повністю переробити». «Скажемо», – чується із зали.
Активна співпраця з активістами
Чи не найактивніше коментував ситуацію з «трибун» один із членів громадської організації «Солом’янські парки» Денис Філіпов. Пізніше він висловив критику проекту реконструкції вже у мікрофон. «У 2014 геологічну підоснову (мапу ділянки, на якій робиться проект – прим. ред.) зробили погано. Її змінювали згодом, але там досі не відповідає дійсності розміщення комунікацій, не відомі місця зливу води та антропологічні зміни ландшафту. Все потрібно переробити, бо проект заснований на помилкових даних», – запевняє Філіпов.
«У підоснові дійсно були неточності, – відповідає Станіслав Дьомін. – Але під час розробки документації ми уточнили близько 50% парку, це місця, де будуть проводитися роботи. Я приймаю плани, затверджені усіма інстанціями та розроблені сертифікованими організаціями. Я не можу, як ви, на око та за картою 1925 року сказати, що вони не правильні. Це не конструктивний діалог».
«Це історичні дослідження», – заперечує активіст.
Висловитися вирішив також керівник ГО «Солом’янські парки» Михайло Єфремов. Перш за все, він зазначив, що організація ще з жовтня не консультує комунальне підприємство, а тому тези про співпрацю з громадськістю, висловлені раніше, не відповідають дійсності. Одне з його зауважень стосувалося соціологічного дослідження, проведеного організацією на замовлення колишнього директора КП «Київміськрозвиток». За словами Єфремова, результати дослідження були проігноровані Станіславом Дьоміним. Разом з тим, більшість важливих для жителів району функцій парку враховані у проекті реконструкції.
Інше зауваження активістів стосувалося блоків для укріплення схилів, що були закуплені, але не встановлені. «Але ж ви не давали цього зробити, ставали перед екскаватором, коли ми намагались виконувати роботи», – відповідає трохи згодом Вячеслав Божок, директор ТОВ «КНЯЖНА ЛИБІДЬ», який мав необережність прийти на зустріч.
За певний час Божка згадав також Андрій Андрєєв, депутат КМР від Солом’янського району. «Ви похабно ведете роботи. Якщо будуть виявлені порушення, я особисто звернусь до правоохоронних органів. Я роблю тут публічну обіцянку», – каже Андрєєв. Та, не залишаючи опоненту шансу на відповідь, зривається на крик: «Вам слово не давали. Ви усіх підставляєте, через вас є питання до адміністрації, до Дьоміна. Я повинен пояснювати, що не олень, через якісь блоки!»
Врешті Андрєєв вже спокійно звертається до зали з проханням прийти до компромісу і почати роботи у парку. Мікрофон знов бере представник громадської організації. «У мене до вас чоловіче питання. Чи зможе Станіслав Дьомін так відповідально ставитися до освоєння бюджетних коштів, як ви нам зараз продемонстрували? Це було чудово», – питає він.
Врешті, після закінчення обговорення, кожен, здається, залишився при своїй думці. Голова Солом’янської РДА ще раз наголосив на важливості комунікації між сторонами, висловив ідею створення робочої групи з цього питання («С полномочиями!» кричать із зали) та пообіцяв звітувати про ситуацію з парком на сайті. Щоправда, вражений важливістю проведеної зустрічі, переплутав сайт районної адміністрації із сайтом Адміністрації Президента.
Т.в.о. директора КП «Київміськрозвиток» Станіслав Дьомін зазначив, що вони передадуть усі документи підряднику найближчим часом, і вже за кілька тижнів почнеться реконструкція. «Для мене зараз ситуація така: є кілька активістів, які підміняють собою громадськість і саботують процес. Тому ми хотіли провести ці громадські обговорення. Сьогодні у інших представників громадськості не виникло зауважень до цього проекту», – каже він.
Денис Філіпов, представник ГО «Солом’янські парки», залишився переконаний, що додаткових досліджень проведено не було, а проект не відповідає геології парку. «Ми не хочемо, щоб будівельні роботи погіршували ситуацію, а вся реконструкція перетворилася на купу будівельного сміття за кілька років», – зазначає активіст. Якщо роботи у парку розпочнуть, організація планує домовлятися напряму з Олексієм Панько, який, за словами активістів, повністю прийняв їхні аргументи. «Якщо він виявлятиме неточності в кресленнях, повертатиме ці документи комунальному підприємству», – каже Філіпов.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті