Вчені: кімнатні рослини очищують повітря не краще, ніж пара старих шкарпеток
Аби рослини справили відчутний вплив на чистоту повітря, знадобиться тисяча вазонів на одну кімнату площею три на три метри.
Аби рослини справили відчутний вплив на чистоту повітря, знадобиться тисяча вазонів на одну кімнату площею три на три метри.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Попри поширений міф, кімнатні рослини не здатні відчутно очищувати повітря, стверджують вчені. Про це пише The Atlantic.
У світі зараз відбувається відродження тренду 1970-х на кімнатні рослини. За статистикою, рослини вдома мають 77% домогосподарств у США. З шести мільйонів власників домашнього озеленення – п’ять мільйонів є молодими людьми, міленіалами. Американський ринок кімнатних рослин оцінюється у 47 мільярдів доларів.
Уявлення про здатність рослин очищувати повітря у квартирі укріпило дослідження співробітника NASA Білла Волвертона. У 1989 році він опублікував звіт, в якому стверджував, що рослини чудово фільтрують летючі органічні речовини (volatile organic compounds, органічні сполуки, які мають достатньо високий тиск пари, щоб у значних концентраціях потрапляти у довкілля).
У 1996-му Волвертон видав книгу «Як вирощувати чисте повітря: 50 кімнатних рослин, які очистять ваш будинок і офіс».
Річ у тому, що Волвертон робив виміри в лабораторних умовах: у герметичному приміщенні. В той час як у житловій кімнаті відбувається постійна циркуляція повітря через прочинені кватирки, двері, різноманітні щілини.
«Абсолютно чітко – ні, кімнатні рослини очищують повітря не краще, ніж пара старих шкарпеток», – заявив дослідник забруднення повітря Річард Корсі.
З ним погоджуються професор Дрексельського університету Майкл Верінг та професор Портлендського університету Еліот Галл.
Верінг із колегами проаналізував всі наявні 195 досліджень щодо здатності рослин очищувати повітря у квартирі. Виявилося, що деякі види рослин можуть фільтрувати летючі органічні речовини дещо краще, ніж інші. Але цей ефект є незначним. Якщо у приміщенні три на три метри розмістити тисячу рослин, можна досягти такого ж результату, що й в разі щогодинного провітрювання.
Водночас завелика кількість рослин у кімнаті призведе до збільшення рівня вологості.
Еліот Галл із колегами, у свою чергу, дослідив здатність рослин зменшувати вміст приземного шару озону. На відміну від озону у верхніх шарах атмосфери, приземний озон є забруднювачем і однією зі складових смогу.
Результат був так само невтішним: за домогою рослин ви щонайбільше зможете знизити кількість часток озону з 30 на мільярд до 29,7 на мільярд.
Нагадаємо, Інститут енергетичної політики в Чиказькому університеті створив інтерактивну мапу, яка показує наскільки довшим буде життя в різних частинах світу, якщо люди дихатимуть чистим повітрям.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті