Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 274 днів. За цей час ми опублікували 23472 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Інститут енергетичної політики в Чиказькому університеті створив інтерактивну мапу, яка показує наскільки довшим буде життя в різних частинах світу, якщо люди дихатимуть чистим повітрям.

Відповідний індекс показує, що існує прямий зв’язок між забрудненням повітря та здоров’ям. Якщо поточні рівні забруднення будуть зростати, то загалом населення Землі втратить 12,8 мільярдів років життя. Тобто в середньому, кожна людина втратить 1,8 року життя.

Для порівняння, погана гігієна скорочує життя на сім місяців, а воєнні конфлікти і тероризм – на 22 дні.

Одним з обмежень інтерактивної мапи є те, що вимірювання забруднення в індексі базується на річних середніх значеннях. Тобто немає можливості враховувати короткострокові спалахи забруднення.

Зокрема, якби кияни мали б чисте повітря, то жили б довше, в середньому, на 0,9 року. Загалом українці могли б жити більше на 0,7 року. Проте жителі Закарпатської області втрачають через забруднення 1,1 року, згідно з даними інтерактивної мапи.

Днями в КМДА повідомили, що 90% антропогенних джерел забруднення повітря Києва – це «пересувні джерела», тобто транспорт. За останні 20 років концентрація діоксиду азоту в місті зросла на 50%, а формальдегіду – на 200%. Це – наслідок зростання кількості автомобілів.

За словами директора Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського Олександра Косовця, Київ входить до першої десятки міст України із найбільшим забрудненням повітря. Експерт вважає, що крім скупчення автотранспорту, для всіх районів Києва є великою проблемою скорочення площ зелених насаджень та заміна скверів на висотні будинки.

За даними Європейського суду аудиторів, щороку забруднення повітря стає причиною 400 тисяч передчасних смертей в Євросоюзі.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button