Як і за кого збираються голосувати на президентських виборах у Києві?
Лише 68% киян знають, де знаходиться їхня виборча дільниця.
Лише 68% киян знають, де знаходиться їхня виборча дільниця.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Лідерами електоральних вподобань киян є Володимир Зеленський (15%), Петро Порошенко (12%) та Юлія Тимошенко (10%). Про це свідчать результати опитувань Соціологічної групи «Рейтинг».
На четвертому місці серед уподобань киян – Анатолій Гриценко. За нього готові віддати свої голоси 6% киян. При цьому майже третина жителів столиці – 28% – ще не визначилась, за кого вони будуть голосувати на виборах.
За інших кандидатів – Ігоря Смешка, Юрія Бойка, Руслана Кошулинського та Сергія Таруту – готові проголосувати від 1% до 3% киян. При цьому в цілому по Україні Юрій Бойко набирає 6,5%, а серед тих, хто точно піде на вибори, –
«Такі низькі рейтинги Бойка і Вілкула у Києві можна пояснити тим, що це в основному регіональні кандидати. Їх підтримують переважно на Півдні, Сході та Донбасі. Аналогічно не користується підтримкою киян і Олег Ляшко – за нього готові проголосувати лише 1% киян. Це свідчить про те, що його виборець переважно живе у сільській місцевості», – стверджує в коментарі «Хмарочосу» директор групи «Рейтинг» Олексій Антипович.
При цьому у своїх вподобаннях кияни ближче до Заходу та до Галичини, ніж до Сходу, Півдня та Центру. Якщо у цих регіонах рейтинг Володимира Зеленського понад 20%, то в Києві та Заході він набирає максимум 15%, однак все одно є лідером президентської гонки.
При цьому близькість Києва до Заходу та Галичини має два пояснення. По-перше, серед киян багато вихідців з Західної України, по-друге, мешканці Києва частіше бувають в Європі, ніж жителі Сходу чи Центру.
«Західна Україна межує з Європою, тому там багато людей орієнтується за західні зразки. Щодо Києва, то тут більше людей з вищим доходом, які часто бувають у Європі. Тому ціннісно, політично і електорально Київ ближчий до Заходу та Галичини», – пояснює Антипович.
Лише 58% киян підтвердили, що однозначно братимуть участь у президентських виборах в Україні. При цьому, що в середньому по Україні ця цифра складає понад 70%. Найбільше бажаючих взяти участь у виборах на Сході та на Галичині (78% та 77%), дещо менше – на Півдні та на Донбасі (65% та 66%).
Також у Києві найбільший відсоток не впевнених, що будуть голосувати на виборах, – 17%. Найменше тих, хто не впевнений, чи буде голосувати, – на Галичині. Таких тут лише 5%.
Згідно з соціологічними опитуваннями, лише 68% киян знають, де знаходиться їхня виборча дільниця. На Сході таких 84%, на Галичині – 89%.
Однак така ситуація є цілком звичною для Києва, вважає Олексій Антипович.
«Кияни дуже стримано ходять на виборчі дільниці, адже мешканці міста дуже скептично ставляться до політики і політиків. Це дуже сильно видно по рейтингу Кличка та оцінці дій міської влади – Київ ніколи не є лідером серед українських міст. Це все частково і тому, що кияни дуже скептичні», – пояснює директор «Рейтинга».
Також він звертає увагу і на те, що така тенденція для столиці вже не нова – у 2014 році за даними ЦВК на виборчі дільниці прийшли 62.7% жителів міста, у 2010 році – 67,17% киян з правом голосу. При цьому всього по Україні явка склала 69,15%.
«Якою буде явка у 2019 році поки спрогнозувати складно, однак цілком імовірно, що тенденція попередніх років продовжиться», – стверджує Антипович.
Також соціологи звертають увагу на те, що в порівнянні з рештою України, кияни пізніше приходять на виборчі дільниці. 44% українців підтвердили, що планують прийти на виборчі дільниці з 8 до 12 ранку. У Києві таких «жайворонків» – 32%. Решта киян планує голосувати після 12 години. Це також є властивим для мешканців столиці – у 2014 році станом на 11 ранку проголосували лише 13,18% киян.
Соціологічна група «Рейтинг» проводила опитування з 1 по 7 березня 2019 року. Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 5000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,5%.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті