Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: C14

За п’ять місяців, з 15 жовтня 2018 року до 15 лютого 2019 року, Інститут «Республіка» зафіксував 71 випадок насильства з боку ультраправих. Шкоди зазнавали майно та люди, а в 16 випадках насильство було травматичним. Про це повідомляє «Політична критика».

Так, за 16 місяців ультраправі вчинили 40 нападів з елементами насильства і 31 конфронтації. Майже чверть випадків були нападами проти майна. Насилля від ультраправих потерпіли, зокрема, їхні ідеологічні опоненти, соціальні активісти, представники ЛГБТ-спільноти, культурні діячів, адвокати та журналісти.

Інфографіка Інституту «Республіка»

Лідерами серед конфліктів стало угрупування С14. За п’ять місяців воно скоїло 34 конфлікти, 20 з яких були насильницькими. Менше шкоди завдавали «Національний корпус», «Невідомий патріот» та «Традиція і порядок».

Як зазначив директор інституту Володимир Чемерис, лише два тижні за п’ять місяців обійшлися без нападів. В цілому, їхня більшість скоєна в Києві.

Є також версія, що через близькість конфліктів до зони бойових дій, їхнє фінансування може надходити з-за кордону

Чемерис також зазначив, що працівники держструктур з праворадикальним минулим, наближені до правоохоронних органів, як заступник голови Міністра внутрішніх справ Вадим Троян, можуть надавати ультраправим привілеї.

Систематичні порушення прав людини, зокрема, з боку ультраправих, на конференції в «Інтерфаксі» пояснили недореформованістю поліції. Насильства з боку подібних організацій зазнають і правоохоронці, повідомив Олег Матвієнко, начальник відділу моніторингу прав людини.

Читайте також: У Верховній Раді Ігор Луценко й лідер С14 переконували ромів, що вони «цигани»

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button