Депутати відкликали законопроект про обмеження обігу пластику. Але в Мінекології сповнені оптимізму
Остап Семерак запропонував відмовитись від пластику на час Великого посту і сподівається, що з екопросвітництвом допоможе церква.
Остап Семерак запропонував відмовитись від пластику на час Великого посту і сподівається, що з екопросвітництвом допоможе церква.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Міністр екології Остап Семерак зреагував на статтю Independent про те, як англійські та американські церкви закликають відмовлятися від використання пластику. Це підштовхнуло його запропонувати таку ж ініціативу українцям.
«По-моєму, гарна ідея і досить екологічний виклик. На жаль, повністю ще не відмовилися, але пласт зрушено. Насправді це надважлива просвітницька робота – за неї щиро вдячний всім причетним і маю надію, що й цього року церква нам допоможе з екологічним просвітництвом», – написав Мінекології.
При цьому «Хмарочос» виявив, що законопроект №9507 «Про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену в цивільному обігу», 20 січня було відкликано для доопрацювання. Його ініціювали члени ГО Rethink.
Законопроект розробляли на основі Директиви Європейського Парламенту № 94/62/EC та чинних законів країн-членів ЄС.
Законопроект пропонує:
– заборонити надання поліетиленових пакетів на безоплатній основі з 1 січня 2021 року;
– заборонити реалізацію поліетиленових пакетів з товщиною стінки до 50 мікрон з 1 січня 2022 року;
– ввести обов’язкову сертифікацію пакетів на придатність до біорозкладу (для біорозкладних пакетів) у відповідності до національних стандартів з 1 січня 2021 року.
Повідомляється, що законопроект передбачає виключення з гігієнічних міркувань. Також заборона не стосувалася б надлегких пластикових пакетів з товщиною стінки до 15 мікрон та розмірами 225мм*345мм*450мм, що використовуються для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою.
«Запропоновані обмеження сприятимуть розвитку ринку альтернатив пластикових пакетам в країні, – розповідали в організації. Враховуючи потенціал України як аграрної країни, ми можемо стати провідним виробником біорозкладної гранули з крохмалю у світі», – писали активісти. Також пояснювали, що виробництво пакетів з крохмалю можливе на існуючому обладнанні українських виробників пакетів і не потребує додаткових інвестицій.
Натомість відкликання цього законопроекту пояснили, зокрема, тим, що «на розгляді у Верховній Раді України перебуває проект Закону України “Про упаковку та відходи упаковки”, дія якого “поширюється на правовідносини, що виникають в процесі здійснення господарської діяльності в частині поводження з упаковкою та відходами упаковки”, у тому числі, з пакувальними матеріалами». Цей підхід вважають більш доречним для застосування в рамках законодавства ЄС, проте проект перебуває на розгляді з 2016 року.
В свою чергу, Остап Семерак запропонував «ставити хештег #giveupplasticforlent, якщо готові приєднатися до сhallenge #Великий_Піст_без_пластику».
Читайте також: Винятки, квоти та заохочення: як у світі відмовляються від пластику у 2019 році
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті