Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Pixabay

Міністр екології Остап Семерак зреагував на статтю Independent про те, як англійські та американські церкви закликають відмовлятися від використання пластику. Це підштовхнуло його запропонувати таку ж ініціативу українцям.

«По-моєму, гарна ідея і досить екологічний виклик. На жаль, повністю ще не відмовилися, але пласт зрушено. Насправді це надважлива просвітницька робота – за неї щиро вдячний всім причетним і маю надію, що й цього року церква нам допоможе з екологічним просвітництвом», – написав Мінекології.

При цьому «Хмарочос» виявив, що законопроект №9507 «Про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену в цивільному обігу», 20 січня було відкликано для доопрацювання. Його ініціювали члени ГО Rethink.

Законопроект розробляли на основі Директиви Європейського Парламенту № 94/62/EC та чинних законів країн-членів ЄС.

Законопроект пропонує:

– заборонити надання поліетиленових пакетів на безоплатній основі з 1 січня 2021 року;
– заборонити реалізацію поліетиленових пакетів з товщиною стінки до 50 мікрон з 1 січня 2022 року;
– ввести обов’язкову сертифікацію пакетів на придатність до біорозкладу (для біорозкладних пакетів) у відповідності до національних стандартів з 1 січня 2021 року.

Повідомляється, що законопроект передбачає виключення з гігієнічних міркувань. Також заборона не стосувалася б надлегких пластикових пакетів з товщиною стінки до 15 мікрон та розмірами 225мм*345мм*450мм, що використовуються для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою.

«Запропоновані обмеження сприятимуть розвитку ринку альтернатив пластикових пакетам в країні, – розповідали в організації. Враховуючи потенціал України як аграрної країни, ми можемо стати провідним виробником біорозкладної гранули з крохмалю у світі», – писали активісти. Також пояснювали, що виробництво пакетів з крохмалю можливе на існуючому обладнанні українських виробників пакетів і не потребує додаткових інвестицій.

Натомість відкликання цього законопроекту пояснили, зокрема, тим, що «на розгляді у Верховній Раді України перебуває проект Закону України “Про упаковку та відходи упаковки”, дія якого “поширюється на правовідносини, що виникають в процесі здійснення господарської діяльності в частині поводження з упаковкою та відходами упаковки”, у тому числі, з пакувальними матеріалами». Цей підхід вважають більш доречним для застосування в рамках законодавства ЄС, проте проект перебуває на розгляді з 2016 року.

В свою чергу, Остап Семерак запропонував «ставити хештег #giveupplasticforlent, якщо готові приєднатися до сhallenge #Великий_Піст_без_пластику».

Читайте також: Винятки, квоти та заохочення: як у світі відмовляються від пластику у 2019 році

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button