В КМДА стверджують, що ЮНЕСКО помиляється з висновком про міст над Володимирським узвозом
Позицію міської адміністрації підтримали в українському підрозділі Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць.
Позицію міської адміністрації підтримали в українському підрозділі Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24962 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Міністерство культури надіслало до КМДА лист, у якому разом з комітетом ЮНЕСКО порекомендувало зупинити будівництво велопішохідного моста через Володимирський узвіз.
Після цього заступник голови КМДА Олександр Спасибко заявив, що підстав для призупинення будівництва немає. Комітет ЮНЕСКО має бути проінформованим про будівництво, якщо роботи проводяться безпосередньо на об’єкті, його території або в буферній зоні. У відповіді Спасибка йдеться про те, що підстав для інформування комітету не було: будівництво не зачіпає буферну зону, межі якої затверджені наказом Міністерства культури України № 233 від 23.03.2017.
Вплив новобудови на фізичну збереженість об’єкта всесвітньої спадщини фактично відсутній, пояснюють у висновку експерти Українського національного комітету Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць, до яких звернулись у КМДА. Збереження цілісності об’єкта аргументують віддаленістю від нього споруд Софійського собору на 860 метрів та значними перепадами рельєфу. Серед зауважень до будівництва – воно повинно максимально відповідати формам рельєфу місцевості, зокрема обрисам схилів.
Крім того, будівництво переходу між парками «Хрещатий» та «Володимирська гірка» сприятиме розвитку туристичного потенціалу міста, підвищить рекреаційну та культурну функцію осередку на межі двох районів, переконані в УНК ІКОМОС.
«Сполучення двох парків також дозволить полегшити вже існуючі туристичні маршрути, зробити їх більш привабливими, і поєднає з іншими існуючими шляхами, – пояснює УНК ІКОМОС. – Порівняно з існуючими оглядовими майданчиками, об’єкт проектування формує нові видові точки, з яких об’єкти культурної спадщини, елементи ландшафту будуть сприйматися більш розгорнуто і цілісно».
Спасибко, в свою чергу, очікує візиту представників ЮНЕСКО в квітні. Відкриття мосту заплановане до дня Києва, наприкінці травня.
Читайте також: Чи потрібен велопішохідний міст над Володимирським узвозом? Відповідають автор проекту та експерти
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті