Як вихідці з екс-СРСР впливають на епідемії кору в CША?
Виявляється, справа у недовірі до прогресу.
Виявляється, справа у недовірі до прогресу.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
В окрузі Кларк, що у штаті Вашингтон в Сполучених Штатах Америки, станом на 2017 рік проживають 475 тисяч мешканців. Майже 90 тисяч з них – це східні європейці, пише Vox. Зараз в окрузі на кір захворіли 72 людини, більшість з них – діти. З 2008 року східноєвропейські сім’ї залишаються найменш прищепленими в штаті.
У 2016 році 92% народжених в США дітей були прищеплені, а діти українських та російських сімей були прищеплені не більш ніж на 85%. Зазначимо, що існує цільовий показник прищепленого населення від ВООЗ, за якого ймовірність розповсюдження вірусу стає критично малою. Він становить 95%. Тож діти в інших сім’ях мали більше шансів убезпечити спільноту від зараження, ніж діти зі слов’янських сімей.
Вашингтонський аналітик даних про здоров’я Юрій Стасюк, який емігрував з СРСР до США у 1990-х, пояснює, що відмовам від вакцин сприяє скептичне ставлення до прогресу серед батьків зі Східної Європи. Сімейна лікарка Вашингтону Тетяна Одарич зазначає, що російськомовні батьки розповідали їй, начебто вакцини вбивають дітей, а великі фармацевтичні компанії платять лікарям, аби ті продавали батькам вакцини особисто.
Одна з матерів східноєвропейського походження, Валерія Кобильник, у відповідь на критичний пост Стасюка стосовно низької культури вакцинування серед російськомовних, спробувала запевнити його у шкідливості щеплень. Стасюк, розповідають у виданні, делікатно переконав Валерію поглянути на щеплення з іншого боку. Сама пані, зрештою, закликала лікарів та чиновників користуватися таким же підходом.
«Якщо лікарі виражатимуть батькам нейтральну думку стосовно вакцинацій і не дізнаватимуться, як ті приймають рішення, то руйнування стигми стосовно щеплень займе ще дуже багато часу», – розповіла Кобильник.
Як зізналася сама Валерія згодом, вона свідомо не шукала інформації про користь вакцинування, натомість переглядала відео, в яких йшлося виключно про негативні наслідки щеплень для дітей.
Зазначається, що проблема криється не в російськомовних групах населення, а взагалі у щільних спільнотах, де переважають традиційні цінності. На думку психолога Нью-Йоркського університету Джей Ван Бавеля, в щільно згуртованих спільнотах з однаковими цінностями люди більше схильні мислити групою, а не самостійно. Матері з таких груп схильні більше довіряти одне одному, аніж порадам лікаря, пояснює аналітик даних про здоров’я Стасюк. Серед таких спільнот у Вашингтоні – також спільнота ортодоксальних євреїв.
Читайте також: Дітям без щеплень заборонять відвідувати дитсадки та школи в Італії
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті