Як вихідці з екс-СРСР впливають на епідемії кору в CША?
Виявляється, справа у недовірі до прогресу.
Виявляється, справа у недовірі до прогресу.
Фото: Валерія Кобильник для Vox
В окрузі Кларк, що у штаті Вашингтон в Сполучених Штатах Америки, станом на 2017 рік проживають 475 тисяч мешканців. Майже 90 тисяч з них – це східні європейці, пише Vox. Зараз в окрузі на кір захворіли 72 людини, більшість з них – діти. З 2008 року східноєвропейські сім’ї залишаються найменш прищепленими в штаті.
У 2016 році 92% народжених в США дітей були прищеплені, а діти українських та російських сімей були прищеплені не більш ніж на 85%. Зазначимо, що існує цільовий показник прищепленого населення від ВООЗ, за якого ймовірність розповсюдження вірусу стає критично малою. Він становить 95%. Тож діти в інших сім’ях мали більше шансів убезпечити спільноту від зараження, ніж діти зі слов’янських сімей.
Вашингтонський аналітик даних про здоров’я Юрій Стасюк, який емігрував з СРСР до США у 1990-х, пояснює, що відмовам від вакцин сприяє скептичне ставлення до прогресу серед батьків зі Східної Європи. Сімейна лікарка Вашингтону Тетяна Одарич зазначає, що російськомовні батьки розповідали їй, начебто вакцини вбивають дітей, а великі фармацевтичні компанії платять лікарям, аби ті продавали батькам вакцини особисто.
Одна з матерів східноєвропейського походження, Валерія Кобильник, у відповідь на критичний пост Стасюка стосовно низької культури вакцинування серед російськомовних, спробувала запевнити його у шкідливості щеплень. Стасюк, розповідають у виданні, делікатно переконав Валерію поглянути на щеплення з іншого боку. Сама пані, зрештою, закликала лікарів та чиновників користуватися таким же підходом.
«Якщо лікарі виражатимуть батькам нейтральну думку стосовно вакцинацій і не дізнаватимуться, як ті приймають рішення, то руйнування стигми стосовно щеплень займе ще дуже багато часу», – розповіла Кобильник.
Як зізналася сама Валерія згодом, вона свідомо не шукала інформації про користь вакцинування, натомість переглядала відео, в яких йшлося виключно про негативні наслідки щеплень для дітей.
Зазначається, що проблема криється не в російськомовних групах населення, а взагалі у щільних спільнотах, де переважають традиційні цінності. На думку психолога Нью-Йоркського університету Джей Ван Бавеля, в щільно згуртованих спільнотах з однаковими цінностями люди більше схильні мислити групою, а не самостійно. Матері з таких груп схильні більше довіряти одне одному, аніж порадам лікаря, пояснює аналітик даних про здоров’я Стасюк. Серед таких спільнот у Вашингтоні – також спільнота ортодоксальних євреїв.
Читайте також: Дітям без щеплень заборонять відвідувати дитсадки та школи в Італії
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті