Японці створили «цифрового кутюр’є», який шиє одяг без жодних обрізок
Система сканує тіло в 3D і створює схему викройки з оптимальної комбінації геометричних фігур.
Система сканує тіло в 3D і створює схему викройки з оптимальної комбінації геометричних фігур.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Японський колектив Synflux розробив алгоритм, який дозволяє шити одяг з якомога меншої кількості тканини, повідомляє Dezeen.
Мета – мінімізувати кількість обрізків і, відповідно, вплив текстильної промисловості на довкілля. Synflux прагнуть створити альтернативу масовому виробництву, пропонуючи натомість персональний пошив під конкретну форму тіла.
Система Algorithimic Couture передбачає 3D-сканування тіла для визначення точних пропорцій. Потім програма створює схему викройки з такої комбінації геометричних фігур, яка в ідеалі дозволяє використати весь відріз тканини без жодного обрізку.
Розробники описують систему як демократизовану модель персонального пошиву одягу, властиву XIX сторіччю.
Водночас існує низка дизайнерів, які створюють одяг із обрізків тканин за принципами руху «нуль відходів».
Наприклад, нью-йоркський дизайнер Даніель Сільверстейн створив бренд Zero Waste Daniel. Він шиє одяг повністю з клаптиків тканин, які викидають інші бренди.
Інший спосіб зменшувати кількість відходів у виробництві одягу – купувати в секонд-хенді. 2017 року Україна посіла третє місце у світі за обсягами імпорту секонд-хенду.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті