«Від мавпи до людини»: як австралійські водії оцінюють місцевих велосипедистів?
Опитуваним запропонували визначити, наскільки велосипедист – людина.
Опитуваним запропонували визначити, наскільки велосипедист – людина.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24974 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Вчені Квінслендського технологічного університету під керівництвом Нарель Хаворт вирішили виявити, наскільки негативне ставлення до велосипедистів пов’язане з їхньою дегуманізацією серед автомобілістів. Результати дослідження опубліковані в журналі Transportation Research Part F: Traffic Psychology and Behaviour.
Дослідники опитали добровольців та відібрали 442 відповіді для аналізу. Серед завдань опинилася, зокрема, пропозиція оцінити рівень розвитку велосипедистів за двома шкалами: від мавпи до людини та від таргана до людини.
За цією шкалою 41% учасників виставили велосипедистам оцінку, меншу за 100 – тобто більш ніж у третини опитаних людина на двоколісному механічному транспорті асоціюється не зовсім з людиною. Зазначають, що велосипедисти, які брали участь в опитуванні, не ставили собі менше 100 балів.
Дослідження також показало, що водії автівок, які часто користуються велосипедом, рідше виставляють велосипедистам менше 100 балів та в цілому відчувають до них менше агресії.
Припускають, що дегуманізацію велосипедистів може спричиняти пересування на механічному транспорті, а також те, що водії часто не бачать їхніх облич.
Нагадаємо, в Києві за рік кількість велосипедистів зросла на 40%.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті