Музеї підготували програми до Дня повільного мистецтва: не більше пяти творів
До акції долучилися кількадесят музеїв у Києві та інших містах і селах.
До акції долучилися кількадесят музеїв у Києві та інших містах і селах.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 305 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: Unsplash
Шостого квітня київські музеї долучаться до міжнародної акції Slow Art Day, мета якої – протиставити швидкому споживанню культури вдумливе споглядання. В Україні таку акцію проводитимуть уже вдруге.
За статистикою, у музеї відвідувач витрачає на огляд мистецького твору 8-17 секунд. Натомість у День повільного мистецтва пропонують оглянути не більш як один-п’ять творів. Загалом повільний рух є культурою уповільнення темпу життя на користь підвищення його якості.
Національний художній музей України, вул. Грушевського, 6
П’ять «повільних картин» XVIII століття буде позначено зеленими кружальцями. Після огляду всіх охочих запрошують на обговорення за чашкою чаю з печивом. Початок о 15:00. Участь безкоштовна, за реєстрацією.
Музей імені Богдана та Варвари Ханенків, вул. Терещенківська, 15
Учасникам запропонують чотири твори з колекції. Вартість: 110 грн. Для участі в групових обговореннях потрібно зареєструватися.
Музей історії міста Києва, вул. Б. Хмельницького, 7
О 14:00 працівники музею розкажуть про історію міста через портрет церковника, сепії художника, який працював у релігійній тематиці, обрядову таріль, зображення релігійного свята та обрамлення ікони.
Музей історичних коштовностей України, вул. Лаврська, 9, корп. 12
Відвідувачам покажуть п’ять експонатів: антропоморфні золоті пластини-аплікації Скіфської доби; браслет-наруч з черневими зображеннями Княжої доби; щедро оздоблена рубінами, діамантами, смарагдами золота підвіска з рельєфним зображенням Св. Георгія Змієборця XVIII ст.; срібний з позолотою кухоль з карбованими античними сценами та унікальна Корона Тори, що вирізняєть як своїм розміром, так і багатим декором.
Для участі просять зареєструватися за телефоном (044) 280-13-96 або онлайн.
Мистецький Арсенал, вул. Лаврська, 12
На виставці «Дивовижні історії Криму» відібрали чотири експонати – від знакової археологічної пам’ятки до сучасної мистецької інсталяції. Початок о 15:00.
Музей українського народного декоративного мистецтва, вул. Лаврська, 9, корп. 29
В музеї відібрали два експонати – твори народного мистецтва. Початок о 15:00.
Про інші музеї-учасники, не лише в Києві, але й у Хмельницькому, Чернігові, Черкасах, Херсоні, Львові, Полтаві та інших містах і селах, можна дізнатися на сторінці події у Facebook.
Нагадаємо, українська мережа Dream Hostels відкрила у Празі повільний хостел у концепції slow travel.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті