Музеї підготували програми до Дня повільного мистецтва: не більше пяти творів
До акції долучилися кількадесят музеїв у Києві та інших містах і селах.
До акції долучилися кількадесят музеїв у Києві та інших містах і селах.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24975 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Шостого квітня київські музеї долучаться до міжнародної акції Slow Art Day, мета якої – протиставити швидкому споживанню культури вдумливе споглядання. В Україні таку акцію проводитимуть уже вдруге.
За статистикою, у музеї відвідувач витрачає на огляд мистецького твору 8-17 секунд. Натомість у День повільного мистецтва пропонують оглянути не більш як один-п’ять творів. Загалом повільний рух є культурою уповільнення темпу життя на користь підвищення його якості.
Національний художній музей України, вул. Грушевського, 6
П’ять «повільних картин» XVIII століття буде позначено зеленими кружальцями. Після огляду всіх охочих запрошують на обговорення за чашкою чаю з печивом. Початок о 15:00. Участь безкоштовна, за реєстрацією.
Музей імені Богдана та Варвари Ханенків, вул. Терещенківська, 15
Учасникам запропонують чотири твори з колекції. Вартість: 110 грн. Для участі в групових обговореннях потрібно зареєструватися.
Музей історії міста Києва, вул. Б. Хмельницького, 7
О 14:00 працівники музею розкажуть про історію міста через портрет церковника, сепії художника, який працював у релігійній тематиці, обрядову таріль, зображення релігійного свята та обрамлення ікони.
Музей історичних коштовностей України, вул. Лаврська, 9, корп. 12
Відвідувачам покажуть п’ять експонатів: антропоморфні золоті пластини-аплікації Скіфської доби; браслет-наруч з черневими зображеннями Княжої доби; щедро оздоблена рубінами, діамантами, смарагдами золота підвіска з рельєфним зображенням Св. Георгія Змієборця XVIII ст.; срібний з позолотою кухоль з карбованими античними сценами та унікальна Корона Тори, що вирізняєть як своїм розміром, так і багатим декором.
Для участі просять зареєструватися за телефоном (044) 280-13-96 або онлайн.
Мистецький Арсенал, вул. Лаврська, 12
На виставці «Дивовижні історії Криму» відібрали чотири експонати – від знакової археологічної пам’ятки до сучасної мистецької інсталяції. Початок о 15:00.
Музей українського народного декоративного мистецтва, вул. Лаврська, 9, корп. 29
В музеї відібрали два експонати – твори народного мистецтва. Початок о 15:00.
Про інші музеї-учасники, не лише в Києві, але й у Хмельницькому, Чернігові, Черкасах, Херсоні, Львові, Полтаві та інших містах і селах, можна дізнатися на сторінці події у Facebook.
Нагадаємо, українська мережа Dream Hostels відкрила у Празі повільний хостел у концепції slow travel.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті