Як львів’яни відреагували на день без пластикових пакетів?
Керівники супермаркетів розповідають, що паперові пакети уп'ятеро разів дорожчі, ніж поліетиленові.
Керівники супермаркетів розповідають, що паперові пакети уп'ятеро разів дорожчі, ніж поліетиленові.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24971 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Дев’ятого квітня супермаркети у Львові на один день відмовилися від поліетиленових пакетів. До акції, ініційованої міськрадою та громадською організацією Zero Waste Lviv, долучилися вісім торговельних мереж – це 17 ТЦ і близько 100 магазинів, повідомляє BBC.
З деяких магазинних відділів поліетилен прибрали повністю, лишивши кульки лише у відділах з рибою та м’ясом та біля брудних овочів. В інших відділах – паперові пакети.
Замість одноразових рукавичок для набору вологих продуктів та випічки поставили щипці та прихватки. У відділі кулінарії пропонували дерев’яні ложки, виделки та ножі. Деякі супермаркети продавали текстильні торбинки від 20 грн.
У супермаркетах також щопівгодини транслювали заклик до покупців поступово відмовлятися від пакетів.
Відвідувачі магазинів реагували по-різному. Так, Софія Сидоренко вже два роки використовує лише власні полотняні торбинки та контейнери для продуктів, сповідуючи принципи «нуль відходів».
А покупець Ігор Мусійко незадоволений акцією. Він добув поліетиленовий пакет для гарячої випічки в іншому відділенні.
«Я не збираюся відмовлятися від кульків. Бо це зручно. Іти і нести з собою з десяток контейнерів чи торбинок – це не для мене. От коли в нас побудують у місті нормальне сміттєзвалище із переробленням, усі в країні навчаться сортувати сміття – отоді і я відмовлюсь від пластику. А зараз ця акція – просто безглузда», – каже чоловік.
Керівники супермаркетів розповідають, що паперові пакети коштували їм уп’ятеро разів дорожче, ніж поліетиленові. Водночас директорка одного з магазинів закликала покупців загалом використовувати менше упаковок, навіть екологічних, адже банани чи капусту можна не пакувати.
У сюжеті місцевого телеканалу НТА видно, що покупці вітають ініціативу і готові переходити на паперові пакунки та багаторазові торби.
Просвітницька кампанія «Без поліетилену» у Львові триватиме до третього липня – до Всесвітнього Дня відмови від поліетиленових пакетів. Тоді організатори підібяють підсумки – як швидко місту вдасться повністю відмовитися від поліетилену.
Нагадаємо, 27 березня Європарламент проголосував за заборону виготовлення одноразового пластикового посуду з 2021 року.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті