Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Pexels

Текстильна сумка з бавовни у 7-20 тисяч разів шкідливіша для довкілля, ніж одноразий поліетиленовий пакет. Такий висновок міститься у дослідженні, проведеним Міністерством екології і харчування Данії.

У дослідженні не враховано такий значний показник шкоди для довкілля, як засмічення пластиком водойм. Шкоду, яку завдають пластикові пакети, що розкладаються сотні років, важко підрахувати. Однак, враховуючи інші показники екологічності, пластикові пакети виявилися не такими загрозливими.

Йдеться про вплив на клімат, озоновий шар, витрати води для виробництва того чи іншого матеріалу, забруднення повітря тощо.

Ілюстрація та переклад: Ірина Стасюк

Дослідники склали таблицю, в якій порівняли вплив на довкілля пакетів із різних матеріалів, беручи за одиницю вимірювання кульок із поліетилену низької щільності, повторно використаний перед утилізацією (спаленням) як мішок для сміття.

Так, паперовий пакет потрібно використати 43 рази, аби показники його впливу на довкілля зрівнялися з показниками поліетиленового кулька.

Текстильну сумку потрібно використати понад 7000 разів, а якщо це сумка з «органічної» бавовни – то вона виправдана як альтернатива пластику лише за умови 20 000 використань.

Ілюстрація та переклад: Ірина Стасюк

Виробництво бововни потребує значних ресурсів і забруднює довкілля пестицидами і добривами. Крім того, у світі практично відсутня інфраструктура для переробки текстильних торб.

Читайте також: У Мілані відзначили найкращі ідеї використання переробленого пластику

Данські дослідники радять використовувати будь-які пакети повторно. З цих міркувань важливості набуває дизайн пакування, завдяки якому можна мінімізувати витрати матеріалу на його виробництво і розширити можливості для повторного використання. Наприклад, об’ємніший пластиковий пакет, який витримує більше ваги, можна використовувати як мішок для сміття.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button