Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 275 днів. За цей час ми опублікували 23482 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Вигляд собору наступног дня після пожежі. Фото: Wikipedia

Дизайн даху і шпилю Собору Паризької Богоматері, «відповідні технологіям і запитам сучасності», визначать на міжнародному архітектурному конкурсі, повідомляє The Guardian.

Шпиль, знищений під час сильної пожежі 15 квітня, було створено у XIX столітті під час реставрації, яку провів реставратор середньовічних пам’яток архітектури Ежен Віолле-ле-Дюк.

«Міжнародний конкурс дасть відповідь на питання, чи варто взагалі відновлювати шпиль у тому вигляді, яким його спроектував Віолле-ле-Дюк. Або ж, як це часто буває з еволюцією спадщини, варто звести цілком новий шпиль. У будь-якому разі, це значна історична відповідальність», – заявив прем’єр-міністр Франції Едуар Філіпп.

Президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв, що Собор Паризької Богоматері буде відбудовано протягом п’яти років. Зведення Нотр-Даму розпочалося в середині ХІІ століття і тривало 200 років.

Внаслідок пожежі обрушилося дві третини даху, але збереглася основна конструкція, зокрема башти, прикрашений барельєфами фасад, вітражі та рози.

Однією з головних небезпек пожежі був розплавлений свинець, з якого зроблено черепицю і вітражні конструкції, як пояснює художник Александр Шуйський. Розплавлений свинець міг би зруйнувати всю основу споруди, і саме тому пожежні не лили воду на палаючий дах, а годинами охолоджували стіни.

Наразі на реконструкцію собору зібрано близько мільярда євро від різних благодійників.

Інтер’єр собору після пожежі. Фото зі сторінки facebook.com/alexander-shuisky

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button