Киянам порадили не залишати на кладовищах штучні квіти
Відповідально поставитись до довкілля під час поминальних днів також закликала церква.
Відповідально поставитись до довкілля під час поминальних днів також закликала церква.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Замість штучних квітів киянам порадили привозити на кладовища натуральні. Прохання опублікували кілька комунальних служб на своїх сторінках.
В дописі також прикріплено світлину, на якій комунальники монтують аналогічне прохання від церкви. Зазначають, що утилізація пластикового оздоблення могил шкодить довкіллю.
«Токсичні речовини, які виділяються під час спалювання пластикових квітів та вінків – це смертоносна отрута, яка забруднює землю, повітря й воду. Вдихаючи отруйні речовини, ми наражаємося на онкологічні захворювання, спричинені діоксинами. Сотні й тисячі тонн пластмаси, яка потрапляє на смітники, розкладатимуться упродовж століть», – пояснює Ритуальна служба СКП «Спецкомбінат ПКПО».
Згідно з розпорядженням міської адміністрації, до початку поминальних днів комунальні служби мають вивезти, зокрема, 3362 кубічних метри сміття та облаштувати 454 військових поховання та меморіали.
Раніше КМДА оприлюднила такий графік поминальних днів на київських кладовищах:
5 травня – Пирогівське, Корчуватське, Мишоловське, Чапаєвське, Північнеу, Лісове, Пуща-Водицьке, Південне, Святошинське, Братське, Михайлівське, Соломʼянське, Совське, Шулявське, Старообрядне кладовища, Державний історико-меморіальний Лукʼянівський заповідник;
6 травня – Дарницьке, Позняківське, Бортничанське, Вигурівське, Троєщинське, Звіринецьке, Куренівське, Біличанське, Жулянське кладовища;
7 травня – Байкове, Биківнянське кладовища, РС СКП «Київський крематорій»;
8 травня – Міське кладовище;
9 травня – Військове кладовище, Меморіал на могилі Невідомого солдата в Парку Вічної Слави.
Нагадаємо, минулого року Кабмін пропонував запровадити біопоховання у парках. У пояснювальній записці зазначається, що ритуальна служба частково монополізує ринок послуг через те, що поховання здійснюються переважно на кладовищах. Кабмін пропонував надати громадянам більше можливостей вибору виконавця поховальних послуг. Станом на сьогодні, законопроект позначено статусом «Надано для ознайомлення».
Дивіться також, який вигляд має труна, що може зробити поховання екологічним.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті