Модерністську мозаїку біля палацу дітей та юнацтва реконструюють. Який вона має вигляд? (фото)
Офіційне відкриття заплановане на 1 червня – до Дня захисту прав дитини.
Офіційне відкриття заплановане на 1 червня – до Дня захисту прав дитини.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У 2017 році за дорученням міського голови розпочалися демонтаж і реконструкція фонтанів Київського палацу дітей та юнацтва. Роботи тривають під наглядом одного з авторів мозаїки – Володимира Мельниченка.
Реконструкцію фонтанів «Зорі та Сузір’я» виконує представниця Мельниченка Інга Леві.
«Басейн був двома висохлими чашами з невиразним, колись очевидно різнобарвним, бетонним сміттям на дні», – описувала басейн до реконструкції киянка Зоя Звіняцковська.
Відкриють фонтани «Зорі та Сузір’я» першого червня – у День захисту прав дитини.
Зазначимо, авторство мозаїки належить також художниці-монументалістці Аді Рибачук. В тандемі Рибачук і Мельниченко виконали один з наймасштабніших монументальних творів радянського модернізму — «Стіну Пам’яті» біля Київського крематорію, яку згодом знищила радянська влада.
Читайте також про виставку, присвячену «Стіні пам’яті» Ади Рибачук і Володимира Мельниченка
Споруда Київського палацу дітей та юнацтва входить до переліку пам’яток місцевого значення. Будівля палацу зведена у 1962-1965 роках архітекторами Авраамом Мілецьким та Едуардом Більським. За неї автори проекту отримали у 1967 році державну премію СРСР.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті