На фасадах київських будинків з’являються мозаїки. Хто їх створює?
Творче угруповання Pomme de boue розповідає «Хмарочосу», навіщо прикрашає фасади будівель у Києві.
Творче угруповання Pomme de boue розповідає «Хмарочосу», навіщо прикрашає фасади будівель у Києві.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Гуляючи Києвом, на різноманітних спорудах та фасадах можна помітити мініатюрні мозаїчні об’єкти. Десь – це рука з сигаретою, десь – обличчя або склянка в червоній калюжі. Ці мозаїки створює мистецьке угруповання Pomme de boue.
«Келих вина або крові. Він розташований поруч з продуктовим магазином, що притягує тих, хто п’є».
Колектив не став повідомляти «Хмарочосу» імена та взагалі будь-які дані про учасників, зате розповів про мету самої ініціативи.
«Нам було дуже прикро за стан так званого стріт-арту в Києві. Вулична краса стагнує, хтось жваво береться за справу, а потім кидає. З упертих і живих вуличних митців – 665+Скот і Сестри Фельдман. Ще Володимир Білоконь. Це – надзвичайно мало. », – анонімно розповідає керівник Pomme de boue.
Ініціатива стартувала у 2018 році. Спочатку колектив колов плитку молотком, потім дізналися, як працює техніка склорізання. Регулярне виробництво почалося в жовтні. Відтоді Києвом вдалося розвісити близько 140 мініатюр. Pomme de boue пояснюють, що виготовлення майже кожного виробу – імпровізація.
«Наші мініатюри губляться у візуальному гуркоті. Зате ми можемо кріпити їх в такі місця і на такі стіни, куди граффітистам і стріт-артистам ходу немає. Нам нецікаво повторюватись. Граффітисти цим, на жаль, страждають».
Pomme de boue вважають, що їхня творчість вибудовує нові стосунки з містом. На їхню думку, дрібниця здатна змінити простір перехрестя і навіть виконати роль ліхтаря. Однак на Подолі тиждень тому невідомі почали ліквідацію мозаїк. До цього, впродовж півроку, зі стін зникло 15 об’єктів, а за минулий тиждень – одразу десять, розповідають Pomme de boue. При цьому після руйнації в стінах залишилися дірки.
Колектив збирається більше не розвішувати мозаїки на Подолі, натомість зосередиться на ынших частинах Києва.
«Хіпстери, міська молодь – доволі депресивні. Нас не дуже цікавить, чи це мистецтво, стріт-арт або відродження радянської монументальної мозаїки. Нас цікавить місто та боротьба з депресивністю», – пояснюють автори Pomme de boue.
Стежити за оновленнями робіт від колективу можна в Instagram та Facebook.
Читайте також: За хештегом #любитазнайсвійріднийкрай дослідники збирають українське мистецтво радянської доби
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті