Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26314 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Цензор.нет

В жовтні у Дніпропетровській області відкрився дитячий садок, збудований за принципами енергоефективності. Проект будівлі належить архітекторам Valentirov&Partners Олексію Валентірову та Катерині Криськовій. Видання dniprograd.org повідомляє, що він отримав премію всеукраїнського конкурсу Artspace, у складі журі якого є видатні міжнародні проектувальники.

Премію Artspace було відкрито 2012 року засновником архітектурного бюро Andriy Asanov.

Один з проектів бюро: однородинний будинок

Серед журі Artspace, крім Андрія Асанова, зазначено також керівника «Дизайн студії Юрія Зименка», засновника і головного редактора журналу Dezeen, засновника дизайн-студії OUTOFBOX, засновника австрійської Studio Rainer Mutsch, засновника Sacha Lakic studio та інших. Метою конкурсу зазначено, зокрема, формування естетичного смаку громадськості та відкриття нових українських імен у сфері.

Проект Валентірова та Криськової став накращим у номінації «Архітектура громадських просторів». Замовником будівництва виступила Дніпровська ОДА. Вартість робіт становила 70 мільйонів гривень.

За проектом, фасад дитсадка виконано з матеріалу, який захищає приміщення від перегріву у літній час. Також утриманню тепла сприяє розташування вікон від підлоги до стелі у південний бік – архітектори пояснюють, що це рішення забезпечує донагрів приміщення в осіннє-зимовий час, а також максимально пов’язує інтер’єр з довкіллям. На даху дитсадка розташовано сонячні панелі, також працює котельня на альтернативному паливі.

Читайте також: Школа у Львові зароблятиме до 200 тисяч гривень на рік завдяки сонячним панелям

Кожна група має власну спальню та ігрову кімнату. Є спортивна і музична зали, фізіотерапевтичний кабінет та медична кімната, кабінети логопеда та психолога.

Всі фото нижче: Олексій Валентіров, Катерина Криськова /Artspace

«Це міф, що будівля з великими вікнами не може бути теплою й енергоефективною. Таку архітектуру мають навіть будинки в країнах з більш “суворим”, ніж наш, кліматом – в Швеції, Данії, Норвегії. Головне – правильно спланувати будівництво. Фасад садка в Обухівці виходить на південь, а над вікнами є спеціальні навіси. Влітку, коли сонце “високе”, будівля не перегрівається. І навпаки – “низьке” зимове сонце додатково нагріває приміщення. Це перший дитсадок України, побудований за такою технологією», – пояснював Валентіров Цензору.нет.

Меблі для приміщень виготовили на замовлення, аби їхній дизайн гармоніював з архітектурою будівлі.

Територію на вулиці вкрито штучною травою.

Повідомляється, що на місці дитсадка раніше була пустка. Раніше місцеві мешканці виховували дітей удома або возили в садки до Дніпра. Населення Обухівки становить 15 тисяч, а новий садок вміщує 115 дітей.

Нагадаємо, нещодавно під Дніпром за 16 мільйонів гривень також відкрили відремонтовану енергоефективну та інклюзивну школу. А минулого року дніпровська «Сцена» отримала премію європейського конкурсу громадських просторів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button