Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Теплова електростанція у польському Белхатуві. Фото: Wikipedia

Некомерційна організація WattTime створить систему моніторингу забруднення повітря, зокрема, викидів вуглецю, яке спричиняє кожна електростанція у світі, повідомляє Vox.

Система базуватиметься на штучному інтелекті та даних із супутників. Компанія використовуватиме як безкоштовно надані супутникові дані – наприклад, програми ЄС «Коперник» або американського проекту Landsat, – так і платні дані, зокрема приватної компанії Digital Globe.

Отриману інформацію оброблятиме програма. Забруднення нерідко можна визначити просто за видимим зору димом. Також враховуватимуть теплове випромінення від промислових об’єктів.

Наразі датчики, які безпосередньо фіксують викид оксиду азоту, перебувають на стадії розробки. NO2 – один із найбільших забруднювачів атмосфери, головними джерелами якого є автомобілі та теплові електростанції.

Отримані результати публікуватимуть онлайн у публічному доступі.

Зараз немає точного і глобального механізму, який відслідковував би рівень забруднення повітря з кожного заводу. А самі підприємства нерідко приховують справжні масштаби викидів. Це обмежує регулювання викидів з боку міжнародного законодавства.

Згідно з цьогорічним звітом State of Global Air, забруднення повітря входить у п’ятірку чинників смертності у світі. Щороку з забрудненням повітря пов’язують п’ять мільйонів передчасних смертей.

Благодійний підрозділ Google надав на реалізацію проекту 1,7 мільйона доларів. WattTime є філіалом некомерційної організації Rocky Mountain Institute.

Нагадаємо, у квітні найбруднішими районами Києва виявилися Деміївська площа, площа Перемоги та проспект Перемоги поблизу станції метро «Святошин».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button