Мінрегіон хоче зносити старі будинки для будівництва нових багатоповерхівок. Яким чином?
Згода 100% мешканців будинку перестане бути обов'язковою.
Згода 100% мешканців будинку перестане бути обов'язковою.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 307 днів. За цей час ми опублікували 26384 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: Wikipedia
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства підготувало законопроект, який має пришвидшити знесення застарілих будинків.
«З 2006 року в Україні діє закон щодо реконструкції застарілого житла. Проте з того часу реконструкція цих будинків на практиці так і не змогла відбутися через недосконалість законодавства. Наприклад, через наявність вимоги щодо обов’язкової згоди 100% мешканців будинку на проведення майбутньої реновації», – повідомив заступник міністра Лев Парцхаладзе.
«Набагато швидше і на 15-20% дешевше з розрахунку на квадратний метр не ремонтувати хрущовку, а знести та побудувати на її місці багатоповерхівку», – розповіли газеті Сьогодні в одній із будівельних компаній.
Архітектор Георгій Духовичний нагадав, що для будівництва нових багатоповерхівок на місці п’ятиповерхових хрущовок потрібно передусім прокласти нові комунікації, побудувати електропідстанції, передбачити ділянки для нових шкіл і дитсадків, а також паркувальних майданчиків. В іншому разі слід будувати будинки такої ж поверховості.
Зазначимо, що досвід подібної програми «реновації» житла, збудованого у 1950-60-х роках має Москва. У 2017 році мер російської столиці Сергій Собянін затвердив програму, яка передбачала знесення понад п’яти тисяч будинків, переважно хрущовок. На їхньому місці будували житло більшої поверховості – від шести до 20 поверхів.
Під «реновацією» малося на увазі передусім знесення будинків. Однак були й випадки власне реновації, прикладом якої є перетворення п’ятиповерхової хрущовки на Хімкінському бульварі на дев’ятиповерхівку.
П’ятиповерхова хрущовка з надбудованими поверхами в Москві. Фото: the-village.ru
Натомість в інших країнах колишнього соцтабору, практикують саме оновлення старого панельного житла. Наприклад, у Німеччині, на території колишньої НДР, подібні проекти реалізувало архітектурне бюро Stefan Forster.
Типовий панельний будинок у Німеччині після реновації. Фото: Stefan Forster Architekten
Зокрема, у містечку Лайнефельде під час реновації панельного будинку архітектори не лише не збільшили поверховість, а навпаки видалили верхній поверх і розділили задовгу споруду на окремі секції.
Типовий панельний будинок у Німеччині, поділений на секції. Фото: Stefan Forster Architekten
Читайте також: У Львові мешканці панельок зробили капітальний ремонт. Фото до і після
Про практику реновації радянського житла у Польщі та країнах Балтії читайте у нашому матеріалі.
Зразок реновації хрущовки у Латвії
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті