Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26314 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Данило Павлов

«Будинок вчителя» на вулиці Володимирській вже багато років потребує капітального ремонту. Ще в 2017 році повідомлялося, що стеля протікає, а одне із приміщень закрите через аварійність. Реконструкцію планували почати з осені 2017 року.

80% площі будівлі орендуються організаціями, які сплачують символічні суми від 1 грн за рік, і їхні договори закінчуються у 2019 році. До сьогодні проводили лише часткові роботи, хоча рішення про реставрацію було підписане головою КМДА Олександром Поповом ще в 2012 році.

На даний момент ситуація не покращилася. У стінах тріщини, відлітає великими слоями штукатурка. Небезпека зростає і для людей, і для самої будівлі.

Фото: Данило Павлов

Наступне повідомлення про реконструкцію було у лютому 2018 року. Тоді КМДА обіцяли почати роботи у травні 2018 року і зазначили, що виділили на це 50 мільйонів гривень.

Був розроблений проект, який мав повернути «Будинку вчителя» вигляд сторічної давнини. Замовником виступив «Житлоінвестбуд-УКБ», вони розповіли, що збереглися плани та фотографії автора «Будинку вчителя», архітектора Павла Альошина. Ці документи стали основою реставраційного проекту. Реставрацію тоді планували завершити у другому півріччі 2019 року.

Фото: Данило Павлов

У «Будинку вчителя» також знаходиться Педагогічний музей, філія Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В.О. Сухомлинського, Міська Рада профспілки працівників освіти і науки, відділ Національного музею історії України «Музей української революції 1917-1921рр.» Це підкреслює історичну цінність будівлі.

Ще на початку 2019 року Національна спілка письменників України просила СБУ звернути увагу на те, що відбувається із «Будинком вчителя».

Реставрацію планують розпочати негайно. І заступник голови КМДА Валентин Мондриївський зазначив, що після реставрації усі некомерційні організації повернуться в «Будинок вчителя».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button