Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Скриншот системи

Міська ініціатива Kyiv Smart City запустила систему моніторингу якості повітря в Києві. «Хмарочосу» пояснили, що заміри проводить лабораторія Public Lab, у 10 точках столиці. Газоаналізатори Drager X-am розташовані за принципами концентрації найбільшої кількості людей. Незабаром встановлять ще 20 датчиків.

В усіх районах міста повітря аналізується за вісьмома показниками: формальдегід (CH₂O), діоксид азоту (NO₂), чадний газ (CO), кисень (O₂), вуглекислий газ (CO₂), температура, вологість, атмосферний тиск.

Для перевірки якості повітря необхідно обрати на карті район і показник. Пояснюють, що якщо рівень токсичних газів, як оксид азоту або чадний газ, перевищуватиме норму, то з відповідною скаргою можна буде звернутися до Держекоінспекції України. Вона зобов’язана відреагувати.

Карта також відображує дані про повітря з супутника. Проте зазначають, що це більш загальна інформація, позаяк проба береться з висоти двох кілометрів над містом.

Карта в режимі перегляду за даними супутника

«Ми вирішили йти шляхом громадського моніторингу та використовувати бюджетні пристрої для індикативних вимірювань. Такі результати не мають сертифікатів і не можуть, наприклад, бути використаними у суді. Але ми виходили з інших потреб: людина, що виходить на вулицю, хоче знати стан повітря у цій точці. Батьки, що гуляють з дітьми в парку, повинні знати, що обрали більш-менш безпечний маршрут», – розповідав раніше «Хмарочосу» керівник напрямку Smart environment у Kyiv Smart City Олександр Карпенко. Він пояснював, що кошти на професійне оснащення може виділити муніципалітет, проте не громадськість.

Нагадаємо, кияни могли б жити на рік довше, якби повітря в місті було чистішим. Головним забрудником Києва у КМДА називали автомобіль.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button