Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Ліс біля Отель-де-Віль. Візуалізація: Ville de Paris

Мер Парижа Анна Ідальго презентувала проект перетворення площ біля кількох відомих пам’яток на «міські ліси», повідомляє Le Parisien.

Рясну рослинність висадять біля палацу Отель-де-Віль, Опери Гарньє, Ліонського вокзалу та уздовж набережної Сени.

Гай перед Ліонським вокзалом. Візуалізація: Ville de Paris

Так, перед Отель-де-Віль планують посадити хвойні дерева. Площу перед оперним театром перетворити на вишневий сад – зараз на цьому місці парковка туристичних автобусів.

Це змінить звичний архітектурний вигляд Парижа, зокрема, дерева затулятимуть старовинні фасади.

Вишневий сад замість площі перед Паризькою оперою. Візуалізація: Ville de Paris

За задумом, «острівці свіжості» мають знизити температуру в місті. Міська влада хотіла би, щоб до 2030 року близько половини Парижа було засаджено рослинністю – йдеться про різноманітні варіанти, від нових скверів і парків до зелених дахів.

Анна Ідальго, зокрема, пропонує висаджувати мініатюрні сади на місці парковок. Також планують облаштувати зелені зони у подвір’ях усіх шкіл, адже влітку температура там сягає 55 градусів.

Озеленення набережної Сени. Візуалізація: Ville de Paris

Вона пишається тим, що протягом її мерства паризький трафік скорочується щороку на 5%. Водночас зменшується й площа автомобільних доріг.

Зараз зелені зони займають лише 9,5% площі Парижа. Це – найнижчий показник серед європейських міст. Для порівняння, у Лондоні зелені зони становлять 33% площі, у Мадриді – 35%.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button