У Добропіллі згорів сквер, який отримав приз на конкурсі урбаністики (фото)
Місцеві жителі і волонтери вже почали збір коштів на його відновлення.
Місцеві жителі і волонтери вже почали збір коштів на його відновлення.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У ніч проти 24 червня у місті Добропілля Донецької області згорів Сквер 21 – публічний простір із дерев’яним амфітеатром, повідомила керівниця команди «Місто-сад» Євгенія Кулеба.
Сквер 21 – це громадський простір, покликаний ревіталізували місто. Його було створено у грудні 2018 року місцевими жителями, командами «Місто-сад» та UCBI на кошти USAID. У сквері проводили виставки, кінопокази, зустрічі, майстер-класи тощо.
Минулого тижня Сквер 21 отримав третє місце в номінації «Урбаністичний простір і ландшафт» на Конкурсі української урбаністики.
Художниця з Бахмуту Марія Вишедська поділилася з «Хмарочосом» світлинами амфітеатру, який прикрашали її малюнки. Під час пожежі вони згоріли.
«На Сході не так багато місць, де людям безпечно та комфортно можна бути разом і радіти простим речам, зокрема і гарному простору. Тепер там згарище», – написав активіст Владислав Самойленко.
Євгенія Кулеба не виключає, що це міг бути підпал. Поліція порушила справу за статтею «умисне знищення майна».
Місцеві жителі і волонтери провели зустріч на місці пожежі і вже оголосили кампанію зі збору коштів на відновлення скверу.
Дивіться також, як у Торецьку облаштували Культпарк – громадський простір із медіа-хабом.
Після початку війни на Донбасі соціальний розвиток міст Донецької та Луганської області набув актуальності, й у багатьох із них почали з’являтися громадські простори. Одним із перших у 2014 році в Краматорську створили хаб «Вільна Хата». Також функціонують «Халва Хаб» у Дружківці, платформа «ТЮ» в Маріуполі, VPN Zone у прифронтовому Світлодарську, кілька хабів та коворкінгів у Бахмуті та інші.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті