Нацбанк запроваджує 1000-гривневу купюру. Хто на ній буде зображений?
Водночас із жовтня одна, дві та п’ять копійок перестануть бути платіжним засобом.
Водночас із жовтня одна, дві та п’ять копійок перестануть бути платіжним засобом.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Національний банк України оприлюднив перше фото нових банкнот номіналом у 1000 гривень, які введуть в обіг 25 жовтня 2019 року.
На лицьовій стороні розміщено портрет академіка Володимира Вернадського, на зворотній – будівлю президії Національної академії наук, що на вулиці Володимирській, 54. Будинок було зведено в 1850-х роках за проектом архітектора Олександра Беретті. Про ступені захисту банкноти – у презентації.
Натомість першого жовтня монети номіналом одна, дві та п’ять копійок перестануть бути платіжним засобом. Також з обігу поступово виводитимуть 25 копійок.
У результаті номінальний ряд гривні скоротиться із 17 до 12 номіналів. Залишиться шість номіналів монет і шість номіналів банкнот.
«Занадто велика різноманітність банкнот і монет призводить до плутанини в гаманцях та забирає зайвий час під час здійснення розрахунків», – пояснює голова НБУ Яків Смолій.
За його словами, українці фактично не використовують дрібні монети «з огляду на зростання рівня доходів і цін». Крім того, вартість виготовлення дріб’язку значно перевищує його номінальну вартість.
Українці зможуть обмінювати одно-, дво- та п’ятикопійчані монети протягом трьох років в НБУ, Ощадбанку, ПриватБанку та Райффайзенбанк Авалі.
Зазначимо, що купюра з найбільшим номіналом у світі була випущена у повоєнній Угорщині і складала один мільярд трильйонів пенге.
У липні 2018 року НБУ перестав карбувати дрібні монети і запровадив принцип заокруглення сум під час розрахунків.
Дивіться також: Нацбанк випустив монети «Копання картоплі»
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті