У «Борисполі» депортували туриста з Пакистану. Тепер його запрошують приїхати до Києва безкоштовно
Доба перебування на кордоні обійшлася пакистанцю в дві тисячі доларів.
Доба перебування на кордоні обійшлася пакистанцю в дві тисячі доларів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Історія з депортацією з України пакистанського туриста отримала значний розголос і реакцію чиновників. Тепер чоловіка хочуть запросити до Києва на кошти Київської Туристичної Асоціації.
42-річний Джаханґір Афзаль – веб-дизайнер і власник туристичної компанії в Ісламабаді. Він вирішив відвідати Київ, Одесу і Чорне море, а також оглянути архітектуру Львова.
«Про вашу країну в мережі мало привабливої інформації англійською мовою. Якщо в Гуглі ввести Ukraine, здебільшого будуть статті та фото про війну, заворушення, корупцію та небезпеки, що чекають на туриста. Я в це не повірив», – цитує Джаханґіра Артемій Сурін.
«Віза в Україну – найдорожча, яку я отримував у своєму житті. Вона коштує 160 доларів. Це чималі гроші для Пакистану. Крім того, мені довелося викупити, а не забронювати всі авіаквитки, проживання у містах тощо. Також я сплатив ще 160 доларів за запрошення», – каже пакистанець.
31 травня він прибув до «Борисполя». Прикордонники відвели його до кімнати, в якій не було їжі та води. Попри те, що Джаханґір показав готівку (1200 доларів), кредитні картки, довідки, візу, авіаквитки, страхування, запрошення та інші документи, його протримали в аеропорту близько доби і зрештою депортували з України з формулюванням «Не може підтвердити мету своєї подорожі».
Турист також був змушений сам сплатити за зворотній квиток до Ісламабаду. Крім того, він поскаржився, що в процесі було загублено його багаж. Загалом невдала поїздка до України обійшлася Джаханґіру приблизно в дві тисячі доларів.
Він повідомив про свою ситуацію у соцмережах. Його пост переслали до місцевих медіа, пакистанського посольства в Україні та навіть президента Пакистану.
Джаханґір також повідомив, що одним рейсом із ним до України прилетів 70-річний доктор медицини з Бангладеш. Він мав відвідати профільний семінар, але також був депортований.
Пізніше з Джаханґіром у Пакистані познайомився засновник туристичного проекту One Life Артемій Сурін. Він написав про цей випадок пост у Facebook, який поширили п’ять тисяч разів.
Голова управління туризму КМДА Антон Тараненко заявив, що особисто запросить Джаханґіра до України. Вже є домовленість, що всі витрати на подорож візьме на себе Київська Туристична Асоціація.
Також Тараненко повідомив, що п’ятого липня відбудеться обговорення візового питання з представниками Офісу президента, МЗС, СБУ, прикордонної служби та туристичних асоціацій. На зустрічі він пообіцяв розповісти про випадок з пакистанським туристом.
«Насправді в нас існує системна проблема щодо візового питання насамперед зі східними та азійськими туристами. І як би ми роками не пропонували МЗС запровадити stopover days або більш спрощену форму е-віза для всіх країн – не працює. Відповідь: або є імміграційні ризики або безпекові. При цьому вже давно існує практика, коли фільтром може бути, наприклад, відкрита шенгенська, американська або британська віза в туриста, з якою в Україну він потрапляє вже за спрощеною процедурою», – зазначив голова управління туризму.
Читайте також: Київські журналістки три доби просиділи в аеропорту на Кіпрі після того, як їм відмовили у відвідуванні країни
Нагадаємо, найбільше Київ відвідують туристи з Білорусі, Ізраїлю та США.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті