Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Скріншот із відео BBC

Висота сміттєзвалища Газіпур у Нью-Делі сягнула 65 метрів і з такою динамікою може перевищити Тадж-Махал (73 метри) вже наступного року, повідомляє AFP.

Це найвища гора сміття в Індії. Її площа перевищує 40 футбольних полів. Щодня сюди звозять близько двох тонн відходів, і гора виростає щороку на 10 метрів.

Верховний суд Індії вимагає встановити на полігоні червоні вогні для попередження літаків.

На звалищі можна зустріти птахів, безпритульних собак, щурів та понад тисячу збиральників сміття, чимало з яких – діти. Вони збирають сміття, сортують і продають. Це приносить прибуток на рівні двох доларів на день.

Колючий дріт, яким огороджено периметр, не рятує – навпаки, люди ранять себе, продираючись до звалища, і заражаються інфекціями, пише NPR News.

Через постійне виділення метану на звалищі виникають пожежі, які тривають кілька днів. Торік під час злив тут стався обвал, внаслідок якого загинули дві людини.

Місце обвалу. Фото: Ghazipur Landfill Rehabilitation Report, ccacoalition.org

Газіпур було утворено у 1984 році, і з тих пір його кілька разів намагалися закрити. Але інші два сміттєзвалища, що обслуговують 21-мільйонне населення Нью-Делі, вичерпали свої можливості ще десять років тому.

Індійські міста виробляють 62 мільйони тонн відходів щороку. За прогнозами, ця кількість збільшиться до 165 мільйонів до 2030 року.

Водночас в Індії показник споживання пластику на душу населення лишається низьким: 11 кілограмів. Це принаймні вдесятеро менше, ніж у західних країнах.

Читайте також: 10 країн, що виробляють найбільше сміття на душу населення. Україна на 9 місці

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button