Інтерактивна мапа Одеси показує місця зйомок фільмів Вертова та Ейзенштейна
Локації у кінофільмах можна порівняти із сучасними фотографіями Одеси.
Локації у кінофільмах можна порівняти із сучасними фотографіями Одеси.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
В Одесі створили інтерактивну карту та веб-енциклопедію Фільмар, яка розповідає про кінофільми, зйомки яких проходили в різних локаціях міста.
На мапі можна знайти місця зйомок фільмів Дзиґи Вертова, Олександра Довженка, Сергія Ейзенштейна та інших, а також порівняти їх із сучасними фото.
Так, комедію «Ягідка кохання» Довженка знімали у 1926 році на Французькому бульварі, вулицях Ланжеронівська, Сабанєїв Міст тощо.
А класичну стрічку «Людина з кіноапаратом» Вертова – на пляжі Аркадія, Привокзальній площі, перетині Дерибасівської та Пушкінської тощо.
1920-і роки були одним із найяскравіших періодів Одеси як місця кіновиробництва. Це час діяльності ВУФКУ – організації, завдяки якій було знято знакові для українського радянского кіно стрічки.
«Наша мета – розповісти маловідомі історії про фільмарів, що працювали в Одесі. Привернути увагу до фільмів, частина яких вже втрачена. Надихнути сучасних фільмарів знімати в Одесі і далі. І показати місто, яким воно було раніше, і яке ми маємо зберегти зараз», – йдеться в описі проєкту.
Наразі енциклопедія містить матеріали про десять фільмів, знятих у 1920-і роки. Тут зібрано архівні матеріали, рецензії та дослідження кінознавців.
Зазначимо, що в Одесі знімала свої фільми Кіра Муратова, яка померла торік.
У створенні «Фільмаря» брали участь кінознавці Володимир Войтенко (головний редактор журналу «Кіно-коло»), Станіслав Мензелевський (керівник наукового відділу київського Довженко-центру), Олександр Телюк та інші. Ідея створення проєкту належить кінооператору Ігорю Іваньку. Реалізацію підтримав Український культурний фонд.
Нагадаємо, цьогоріч в Одесі запустили проєкт, присвячений збереженню історичних дверей.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті