У Львові створять перелік радянських мозаїк для їх збереження
Наразі в міста є лише перелік мозаїк, створених до 1939 року.
Наразі в міста є лише перелік мозаїк, створених до 1939 року.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Львівська міська рада ухвалила рішення про захист історичних мозаїк міста, зокрема творів радянського періоду, а також мозаїк, які є частиною інтер’єрів будинків.
Буде створено перелік мозаїк, який оприлюднять на Порталі відкритих даних.
Забудовники та відповідні муніципальні органи повинні будуть враховувати цей перелік, зокрема, у процесі видачі дозвільних документів.
Також управління охорони історичного середовища має подати пропозиції до міського бюджету та замовити відновлення мозаїк, які перебувають у незадовільному стані.
Наразі в управлінні є перелік мозаїк, створених до 1939 року.
«Мозаїки радянського періоду також мають право бути визнаними мистецькими творами і, можливо, пам’ятками культури чи мистецтва», – заявила голова управління Лілія Онищенко.
Нагадаємо, протягом липня львівські забудовники знищили дві модерністські мозаїки.
Так, компанія «Ріел-Естейт Груп» демонтувала мозаїчне панно Володимира Патика «Океан». Забудовник брав зобов’язання зберегти твір, проте зруйнував мозаїку, заявивши, що відсканував її у 3D-форматі та відновить пізніше.
Компанія «Готельний комплекс “Таурус”» знищила модерністську мозаїку заводу «Кінескоп». Тут будуватимуть офісне приміщення.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті