Україна опинилася на п’ятому місці в Європі за потужністю нових вітряних електростанцій
Також у першій п’ятірці – Франція, Швеція, Німеччина та Італія.
Також у першій п’ятірці – Франція, Швеція, Німеччина та Італія.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Україна потрапила до першої п’ятірки списку країн Європи, які встановили найбільше вітряних електростанцій з початку 2019 року. Такі дані опубліковано у звіті Асоціації власників вітроелектростанцій Wind Europe.
Так, за півроку на території України було встановлено вітряків загальною потужністю 262 МВт. На першому місці – Франція з показником 523 МВт. Також у першій п’ятірці – Швеція, Німеччина та Італія.
Щодо вітряків, встановлених у прибережній акваторії, то тут ведуть перед Велика Британія, Данія та Бельгія. Значна частка припадає на британський проєкт Hornsea 1 у Північному морі, який по завершенні стане найбільшою вітряною електростанцію у світі.
У звіті зазначено, що встановлення вітряних електростанцій зазвичай активізується у другій половині року. Зокрема, у північних країнах пік встановлення вітряків припадає на літо.
Згідно з Енергетичною стратегією України, до 2035 року чверть усієї енергії країни має походити з відновлюваних джерел, повідомляє Громадське.
Нагадаємо, норвезька компанія NBT планує збудувати вітровий енергокомплекс потужністю до 250 МВт на узбережжі озера Сиваш у Херсонській області.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті