У Києві знімають фільм про монументалістів Аду Рибачук і Володимира Мельниченка
Фільм планують випустити на екрани у жовтні.
Фільм планують випустити на екрани у жовтні.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Постер фільму // Friedrichstrasse Production
Режисерка Ксенія Кравцова знімає документальну стрічку «Шелест кроків» про київських художників-монументалістів Аду Рибачук та Володимира Мельниченка.
Мельниченко і Рибачук – автори «Стіни пам’яті» біля крематорію на Байковому кладовищі, одного з наймасштабніших монументальних творів радянського модернізму. Горельєф завдовжки понад 200 метрів зводили протягом 13 років, а в 1982 році радянська влада залила його бетоном. Торік було відновлено фрагмент «Стіни пам’яті».
Також у червні відкрили після реставрації створений Мельниченком і Рибачук фонтан «Зорі та сузір’я», що перед Палацом дітей та юнацтва.
Ада Рибачук померла 2010 року, 87-річний Володимир Мельниченко живе у будинку-майстерні на вулиці Малопідвальній у Києві. Він продовжує створювати скульптури і сподівається, що будинок стане музеєм.
Володимир Мельниченко. Фото: Friedrichstrasse Production
Створення документального фільму ініціював кінооператор Едуард Тімлін, близький друг художників.
«Зйомки тривали майже рік. У кадрі Володимир Мельниченко керує реставрацією їхніх з Адою басейнів біля Палацу дітей та юнацтва, створює нові скульптури, передивляється старі фото, згадує Аду, зустрічається з друзями», – розповідає Ксенія Кравцова.
Фільм планують випустити на екрани у другій половині жовтня. Проєкт реалізують за підтримки Українського Культурного Фонду.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті