Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Sascha Matuschak / unsplash

Міська рада англійського міста Селфорд заборонила лайку в громадських місцях, а потім скасувала заборону. Про це повідомляє ВВС.

У 2016 році заборону ввели в рамках «Правил захисту публічних просторів», аби врегулювати «антисоціальну» поведінку. За лайку на вулиці можна було отримати штраф до тисячі фунтів стерлінгів (1200 доларів або 30 тисяч гривень), проте за три роки нікого так і не оштрафували.

Правозахисники називали це нововведення обмеженням свободи слова.

«Чиновник не має регулювати те, що ви хочете сказати», – зазначає правозахисниця Лара тен Катен.

Одним з очільників протестного руху в Селфорді був місцевий комік Марк Томас. Він називав заборону найбільш дикою цензурою, а самі правила – драконівським законом.

Програма таких «Правил» чинна по всій Англії. The Guardian повідомляє, що ці норми сильно обмежують громадянські права в містах. Згідно з ними, як кримінальний злочин вже розглядали сон на лавці, вигул собак без намордників і водіння гучних автомобілів. Людям до 21 року «Правила» забороняли прохід до деяких локацій у місті, а підліткам до 16 років – збиратися в групи з трьох та більше осіб.

«Правила» набрали чинність минулого року в рамках Закону 2014 року про антисоціальну поведінку, злочинність і правоохоронну діяльність. Зазначають, що тепер міськради можуть приймати дивні рішення про поведінку, яка просто їй не подобається. Правоохоронці вповноважені виписувати штраф навіть якщо провину містянина не доведено.

Нагадаємо, нещодавно народна депутатка Ольга Богомолець запропонувала Закон  про дематюкацію. Експерти пояснювали, що лихослів’я або корисне, або його не існує.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button