Новий власник руїн будинку Вертипороха на Подолі укладе охоронний договір
У КМДА вважають це досягненням, яке дасть пам'ятці шанс на відновлення.
У КМДА вважають це досягненням, яке дасть пам'ятці шанс на відновлення.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У будинку купця Вертипороха, розташованого на розі вулиць Межигірської та Щекавицької, з’явився новий власник, який погодився подати заявку на укладання охоронного договору, повідомляє Вечірній Київ.
«Це перший власник, який погодився на укладання охоронного договору. Це насправді досягнення. Охоронний договір – це, власне, зобов’язання власника утримувати пам’ятку в належному стані. У документі чітко визначено, як може використовуватися будівля, які роботи власник має проводити задля належного утримання історичного об’єкту, терміни виконання реставраційних і відновлюваних робіт», – заявив директор департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.
Триповерхова садиба чернігівського купця Вертипороха – пам’ятка архітектури у стилі неоренесанс, збудована наприкінці ХІХ століття. У 2007 році будинок приватизували. Місто намагалося повернути його у комунальну власність, проте програвало суди. Тим часом змінювалися власники.
Будівля неодноразово горіла, й наразі від неї залишилися фактично руїни. У травні будівлю придбала комнаія «Новобуд Інвест».
В разі підписання охоронного договору, новий власник має провести першочергові заходи для уникнення подальшої руйнації, потім – протиаварійні роботи, а далі – привести пам’тку до належного стану.
Никоряк висловив сподівання, що Верховна Рада ухвалить у другому читанні розроблений демартаментом законопроєкт №8202, який посилює відповідальність за руйнацію пам’яток.
За проєктом, штрафи збільшуються до 510 тисяч гривень. Крім того, суд зможе приймати рішення про викуп пам’ятки у комунальну власність – зараз можливий викуп винятково у державну власність.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті