ЖК замість гуртожитків: у яких незаконних забудовах підозрюють ректора КПІ?
За версією слідства, ректор Згуровський змовився з Микитасем, забудовником і колишнім депутатом Верховної Ради.
За версією слідства, ректор Згуровський змовився з Микитасем, забудовником і колишнім депутатом Верховної Ради.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Ілюстрація: Studwatch Ukraine
Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження щодо ректора Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Михайла Згуровського.
Його підозрюють у незаконному виділенні під забудову земельної ділянки, що належить КПІ. Зараз на ній зводять житловий комплекс Genesis (забудовник — корпорація «Укрбуд», яку очолював депутат Верховної Ради Максим Микитась).
«Під час досудового розслідування встановлено, що ректор Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”, за попередньою змовою з експрезидентом фірми забудовника, який є народним депутатом України, і іншими особами, діючи всупереч інтересам служби, зловживаючи своїм службовим становищем і з метою одержання неправомірної вигоди, організували незаконну схему виділення земельної ділянки під забудову, в зв’язку з чим було завдано великих збитків державі», — цитують судові матеріали «Українські новини».
Як відзначають активісти Studwatch Ukraine, ще у 2002 році Київрада передала цю ділянку в постійне користування КПІ — для будівництва гуртожитку і лабораторій для студентів.
При цьому будівництво ЖК Genesis відбувається без головного дозволу — містобудівних умов та обмежень.
«На території КПІ комерційні ЖК будують ще з двохтисячних років. Адміністрація університету запевняє, що подібна забудова — єдиний спосіб побудувати новий гуртожиток. Але на території КПІ завершують уже п’ятий ЖК, а на гуртожиток потрібно знайти ще 100 мільйонів гривень.
Раніше ми писали про ЖК Кампус, Дубовий гай і Вертикаль, та намагалися з’ясувати реальні умови цього будівельного «партнерства». Але КПІ приховує договори на забудову державної землі, і не надає їх навіть на депутатські запити», — повідомляють в організації.
Також «Хмарочос» розповідав про студентські протести в КПІ, що відбувалися минулої осені. Тоді адміністрацію університету звинувачували в корупції та розкраданні коштів, виділених на ремонти.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті