Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Перші ліцеїстки. Фото: Київський військовий ліцей імені Івана Богуна

У Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна вперше навчатимуться дівчата, повідомляє сайт ліцею.

«Для наших юнаків це своєрідний виклик, адже дівчата не поступаються їм ні в рівні знань, ні у фізичній підготовці, ні в прагненні стати офіцерами Збройних сил України», – заявив у вітальній промові начальник ліцею Ігор Гордійчук.

На навчання зарахували 20 дівчат. Загалом у ліцеї цьогоріч навчатимуться 300 нових учнів.

Вступники здавали іспити з англійської та української мов, математики, нормативи з фізичної підготовки, а також проходили психологічний відбір – зокрема для того, щоб виявити, чи батьки не примушують дитину навчатися проти її волі.

«Ми наполягаємо, щоб дитина сама захотіла навчатися у нашому ліцеї, а не за бажанням батьків. Є багато дітей, яких привозять опікуни, а діти вчитись не хочуть. Я категорично проти насильного навчання… У нас запроваджено такі три профілактичні операції: “стоп-корупція”, “стоп-мажор” та “стоп-зозуля”. Остання – це коли дитину нам намагаються підкинути, але вже, на жаль, пізно, бо вона вже і палить, і зловживає спиртним. Тому стосовно дівчат є теж такі побоювання, для цього й існують психологічні тести», – цитує Гордійчука УНІАН.

Учні проживають на території ліцею і, відповідно, харчуються в ньому за державний кошт.

Готуючись до першого набору дівчат, в ліцеї зробили ремонт в окремих казармах, облаштували душові та вбиральні.

Гордійчук раніше повідомляв, що якщо вдастся набрати 30 ліцеїсток, для них створять окремий клас, якщо ж менше – розподілять у класи з хлопцями.

У ліцеї проходитимуть переважно програму загальноосвітньої школи з ухилом на такі предмети, як фізична підготовка і захист вітчизни. Дівчат навчатимуть із перспективою вступу на гуманітарні спеціальності – кібербезпека, військова психологія, військове право. Водночас ліцеїстки зможуть обрати спеціалізацію, яка пов’язана безпосередньо з виконанням бойових завдань.

Нагадаємо, цьогоріч учасниками української експедиції до Антарктиди вперше стали жінки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button