Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: КО «Київзеленбуд»

Міністерство регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ планує змінити низку вимог щодо висадки, догляду та поливу дерев уздовж вулиць, на алеях та площах. Про це повідомив заступник міністра Лев Парцхаладзе.

Раніше у «Київзеленбуді» пояснювали загибель дерев, зокрема каштанів на Хрещатику, низкою причини, серед яких і глобальні зміни клімату. Парцхаладзе переконаний, що головна причина – в іншому.

«Справа не в кліматі та глобальному потеплінні, а в тому, що дерева зовсім неправильно висаджуються та поливаються. Підсумок – купа коштів, викинутих на вітер, адже в таких умовах навіть найвитриваліша рослина довго не протягне», – заявив посадовець.

Він підкреслив, що для міст дерева є вкрай необхідними, оскільки на відкритій сонцю вулиці температура влітку може сягати 40-50 градусів, а з деревами – знижується до 18-26 градусів.

Для розробки нових державно-будівельних норм візьмуть за основу європейський та інший закордонний досвід.

Зокрема, пропонують таку ідею: висаджувати лише великі дерева з правильно сформованою кроною.

Читайте також: Чому в Києві поменшає каштанів та як доглядати за деревами? Розповідає власник розсадника рослин

Друга пропозиція: передбачати професійні системи посадки дерев у місті, що сприятиме ефективнішому поливу, а також облаштовувати спеціальні панелі, які не дозволяютимуть корінню «підривати» покриття.

Наприклад, у Канаді працює подібна система TreeParker, яка забезпечує необхідний простір для росту кореневої системи, витримує транспортні навантаження і додатково сприяє управлінню зливостоками.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button