Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 288 днів. За цей час ми опублікували 26247 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: ecotown

Сонячні колектори, які встановили на даху Запорізького електротехнічного коледжу, вирішили проблему забезпечення будівлі гарячою водою.

Раніше гарячу воду в гуртожитку давали лише кілька разів на тиждень, що спричиняло великі черги. Також студенти гріли воду у відрі або приймали холодний душ. 

«У баці об’ємом півтори тисячі літрів встановленому у цокольному приміщенні накопичується тепла вода завдяки теплоносію пропіленгліколю – незамерзаючій рідини, яка циркулює у сонячних колекторах завдяки насосу, а потім віддає тепло воді», – розповідає експерт програми малих грантів Глобального екологічного фонду ПРООН Володимир Ширяєв. – «Якщо не вистачає сонячної енергії, то для нагріву води до 50-60 градусів Цельсія використовують електричний тен».

Фото: unsplash

У душі встановили спеціальні економні крани.

«Вода після натиснення кнопки тече 20-25 секунд – вистачає, щоб намилитися, а потім потрібно натиснути ще раз, щоб змитися. Така система дозволяє витрачати в три рази менше води», – пояснює енергетик Олександр Фільченко.

Фото: unsplash

За словами Володимира Ширяєва, проєкт підтримує вітчизняного виробника, адже сонячний колектор був зроблений саме в Запоріжжі.

Реалізували проект завдяки Програмі розвитку ООН. Вартість системи становила 660 тисяч гривень. 

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button