На стіні Чорнобильської АЕС з’явився ескіз майбутнього муралу
Мурал щодня бачитимуть і персонал, і відвідувачі станції.
Мурал щодня бачитимуть і персонал, і відвідувачі станції.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 267 днів. За цей час ми опублікували 26099 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Ескіз муралу. Фото: Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС»
6 вересня на стіну машинного залу Чорнобильської АЕС художники нанесли ескіз майбутнього муралу.
Ескіз-переможець для створення муралу вибрали з-поміж 24 претендентів. Його автор – Валерій Коршунов з роботою «Погляд у майбутнє». Переможця обирало журі з урахуванням глядацького голосування у Фейсбуці. Протоколи конкурсу доступні онлайн.
Переможця нагороджили дводенною персональною екскурсією на Чорнобильську АЕС та у місто Прип’ять (групою до 3-х осіб), а також грошовим призом у розмірі 5000 гривень.
Малюнок розташовано на східній стіні машинного залу, яка виходить на офісні приміщення ЧАЕС. Так, мурал щодня бачитимуть близько тисячі осіб персоналу та відвідувачів станції.
Виконавцем муралу є компанія MuralMarket, відома своїми роботами у Києві та інших містах України (серед клієнтів: Ринок Столичний, Даринок, Платформа, Ашан, МастерКард, Ощадбанк).
«Ми є найбільшою компанією в Україні з художньо-декоративного оформлення, виконуємо всі наймасштабніші та найскладніші замовлення», — говорить організатор робіт і художник MuralMarket Ігор Мороз. – «Робота займе два-три тижні. Першим етапом роботи є розмітка. Вона виконується з проектора в нічний час. Ми підключаємо потужні проектори і світимо на стіну. Художники наносять контури зображення, а подальша робота близька, можна сказати, до розмальовки. Тобто людина з ескізом, як по карті, знаходить, де вона зараз знаходиться, і розмальовує шматочок або трави, або неба, або руки, коней чи ще чогось. Нічого складного, просто великі масштаби, але до цього ми звикли».
Майбутній мурал «Погляд у майбутнє». Фото: Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС»
За словами Ігоря, у роботі будуть використані як аерозольні фарби, так і звичайні фасадні.
«Один аерозольний балон — це 400 мілілітрів. Оскільки об’єкт 1100 квадратних метрів, ми беремо майже 1000 аерозольних балончиків».
Ескізи муралів, які не пройшли конкурс можна знайти тут.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті