На ВДНГ проведуть Фестиваль історії. Презентуватимуть книги та екскурсії
У програмі – майстер-клас із написання листа чорнилами і пером, презентація путівника Маріуполем зі спогадами місцевих тощо.
У програмі – майстер-клас із написання листа чорнилами і пером, презентація путівника Маріуполем зі спогадами місцевих тощо.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
28-29 вересня на ВДНГ вдруге відбудеться Фестиваль живих історій, на якому презентують культурні й освітні проєкти, пов’язаних із культурною спадщиною, зокрема, радянською.
У програмі фестивалю – екскурсії та квести в місті, лекції, майстер-класи, кінопокази і вистави документального театру, а також дитяча і музична програма. Серед учасників – культурні інституції, незалежні ініціативи, а також бібліотеки, архіви та музеї.
Зокрема, на фестивалі буде майстер-клас із написання листа чорнилами і пером, презентація путівника Маріуполем зі спогадами місцевих про важливі для них місця, дослідження монументального мистецтва й архітектури радянського періоду у проєкті Ukrainian Modernism, екскурсія про єврейське минуле Івано-Франківська, презентація меморіалу «Бабин Яр», комікс «Луганськ, який ти?» тощо. Докладну програму буде опубліковано на сторінці програми Студії живої історії, а також у події на Facebook.
«Ми стикаємося з історією щодня: коли чуємо новини з телевізора на кухні у батьків, коли згадуємо з друзями, як вибивали кепси і наклейки в 90-х, коли їдемо на тролейбусі-гармошці, коли вибираємо книжку на букіністичному ринку. Усе, що привертає увагу і збурює емоції, – жива історія», – розповідає співкоординаторка фестивалю Катерина Єфремова.
Мета Фестивалю живих історій – знайти відповіді на такі питання: чи існує альтернатива поширеним нині наративам пам’яті? Як суспільство та влада можуть створювати інклюзивні та партисипативні простори пам’яті? Якою може бути історична політика сучасної України? Яка роль культури та мистецтва у цьому процесі?
«Маю відчуття, що зараз відкрилось нове вікно можливостей у формуванні політики пам’яті в Україні. Невідомо скільки часу воно буде відкритим. Я – мрійник, і мрію про те, щоб хороші професійні культурні, мистецькі, публічно-історичні ініціативи і проєкти були відомими ширшому загалу», – розповідає Тарас Грицюк, координатор програми фестивалю.
Фестиваль влаштовують ГО «Інша Освіта» та програма неформальної історичної освіти Студії живої історії.
Центральною локацією фестивалю стане 13-й павільйон ВДНГ, арт-резиденція Carbon. Вхід на всі події вільний.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті