У Львові сталася перша ДТП з електросамокатом. Поліція не змогла визначити його статус
У поліції виявили, що електросамокати не можна віднести ні до пішоходів, ні до велосипедів, ні до іншого транспорту.
У поліції виявили, що електросамокати не можна віднести ні до пішоходів, ні до велосипедів, ні до іншого транспорту.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24973 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
16 вересня на вулиці Дзиндри у Львові сталася аварія за участі електросамоката. Як виявилося, це перший такий прецедент, і поліція зіткнулася з труднощами, визначаючи юридичний статус власника самоката. Про це повідомляє патрульна поліція Львівської області.
Інший учасник ДТП – автомобіль Mercedes-Benz. Подробиці зіткнення не повідомляються, але внаслідок аварії 36-річний власник електросамоката потрапив до лікарні.
У патрульній поліції виявили, що електросамокати не можна віднести ні до пішоходів, ні до велосипедів, ні до іншого транспорту. Через це звертаються до законотворців з проханням внести відповідні зміни до правил дорожнього руху.
Поки цього не сталося, поліція радить власникам «новомодних засобів пересування» самим подбати про власну безпеку – зокрема, носити шоломи та наколінники, а також повідомляти іншим учасникам руху про свої маневри.
З іншого боку, поліція звертається і до водіїв автомобілів із проханням дотримуватися безпечної дистанції до електросамокатів, адже їхні власники не є захищеними.
«Зупинити прогрес ми не в силі і таких засобів пересування на дорогах буде все більше», – резюмують у поліції Львівщини.
Нещодавно пересування електросамокатом унормували у Польщі. Водіїв електросамокату прирівняли до велосипедистів, тож їм необхідно буде користуватися велосмугами.
У Франції рух електричних самокатів, моноколіс та гіроскутерів також дозволено лише на велодоріжках та на невеликих дорогах, на яких швидкість обмежено 50 км/год. Швидкість самоката не має перевищувати 25 км/год.
Читайте також: Каліфорнійські урбаністи: проблему буму гіробордів та електросамокатів вирішать вулиці для всіх
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті