Засідання комісії КМДА щодо незавершеного будівництва зірвали, членам комісії погрожували і застосовували силу
У серпні цього року комісія КМДА визнала незаконними 15 будівництв у Києві.
У серпні цього року комісія КМДА визнала незаконними 15 будівництв у Києві.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 149 днів. За цей час ми опублікували 25194 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
26 вересня члени комісії КМДА з вирішення проблемних питань щодо об’єктів незавершеного будівництва під час засідання зазнали погроз і нападів, повідомляють на офіційній сторінці КМДА.
Радикально налаштовані громадяни прорвалися в будівлю КМДА і спробували вторгнутися в кімнату для засідань. Внаслідок цього в коридорі відбулися сутички, під час яких постраждали представники комісії та працівники КМДА. Нападники застосовували силу до членів комісії, в тому числі до жінок, погрожували, викрикували образи і навіть погрожували викликати поліцію «для захисту прав».
У комісії зазначають, що це не перша спроба силового тиску на них.
«Члени комісії та працівники департаментів КМДА отримують постійні погрози на телефон і справедливо побоюються за своє здоров’я та життя», – сказано в заяві, яку комісія опублікувала після засідання.
У той день мали обговорюватися питання підключення шести житлових комплексів до інженерних мереж. На засіданні були присутні представники інвесторів, постачальних організацій, районних адміністрацій, профільних департаментів, СБУ та Національної поліції. В роботі засідання брали участь і представники всіх шести житлових комплексів.
Нагадаємо, що у серпні цього року комісія КМДА визнала незаконними 15 будівництв у Києві. Щодо ЖК «38 перлина», «Марсель», «Академ-Квартал» було ініційовано кримінальні провадження.
При цьому в комісії наголошують, «що більшість питань від постраждалих інвесторів не перебувають у компетенції міської влади, а спрямовані до правоохоронних органів. Натомість правоохоронні органи відмовляються брати участь у засіданнях комісії та відповідати на запитання постраждалих інвесторів про долю сплачених за житло коштів. Відсутність правових механізмів та цільового фінансування не дозволяє КМДА взяти на баланс і добудувати об’єкти незавершеного будівництва».
На сайті КМДА також зазначено, що київський міський голова Віталій Кличко, аби надати інструменти для допомоги постраждалим інвесторам, звернувся до Президента України та Прем’єр-міністра України з пропозицією правового врегулювання проблеми.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті