Ботсад Гришка розпродає тропічні рослини перед холодним сезоном
Щороку в ботсаду ущільнюють теплиці, щоби зекономити на опаленні.
Щороку в ботсаду ущільнюють теплиці, щоби зекономити на опаленні.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24971 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У ботанічному саду імені Гришка, що на Печерську, розпродають частину тепличних рослин напередодні зимового сезону.
Водночас у соцмережах поширилося оголошення про те, що в ботсаду закривають кілька теплиць, тож співробітники розпродають «мовчазних домашніх улюбленців» – азалій, камелій, рододендронів, фікусів – «задешево», щоб вони не загинули. В оголошенні також наводиться телефон такої собі Ірини.
У ботсаду стверджують, що це повідомлення не узгоджувалося відділом тропічних рослин, і про «грандіозний розпродаж» не йдеться.
«Ми дійсно можемо запропонувати широкий асортимент рослин, однак оголошення не є відображенням реальної суті справ, і “великі фікуси задешево” ніхто не продає», – заявила Людмила Буюн, завідувачка відділу тропічних та субтропічних рослин.
Вочевидь, таку заяву завідувачка зробила через те, що чимало користувачів соцмереж сприйняли оголошення як повідомлення про кризу в ботсаду.
Наразі на сайті Ботсаду є посилання на перелік рослин на продаж. Наприклад, 10-річний фікус Бенджаміна можна було купити за 1000 гривень. Також зазначено, що рослину можна взяти в оренду – за 30% її вартості на добу.
Проте любителі рослин у соцмережах зазначають, що перелік не завжди відповідає дійсності.
У жовтні 2014 року BBC Україна робила репортаж про один із таких розпродажів. Перед початком опалювального сезону в ботсаду ущільнюють теплиці, щоби зекономити на опаленні. Деякі теплиці – а більшість із них не ремонтувалися з 1960-70-х років – консервують до весни, тому й продають частину рослин.
Так, 2014 року звільнили п’ять теплиць. Покупці, які прийшли за рослинами, вважали, що рятують їх від вірної загибелі.
При цьому не йдеться про закриття оранжерейного комплексу з колекцією тропічних і субтропічних рослин, яка налічує три тисячі видів.
Читайте також: Вчені: кімнатні рослини очищують повітря не краще, ніж пара старих шкарпеток
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті