Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Tinder

Французька журналістка Жудіт Дюпортай у ході свого розслідування виявила, що Тіндер у своїх алгоритмах відтворював патріархальні стереотипи.

Тіндер використовував рейтинг Ело для того, щоб формувати збіг чи невідповідність виборів користувачів. Рейтинг Ело — найпоширеніша, загальноприйнята у світі система індивідуальних коефіцієнтів шахістів. Була розроблена американським професором угорського походження Арпадом Ело.

У Тіндері алгоритм дає кожному бал від 0 до 1 на основі ряду критеріїв – оцінки соціально-професійної категорії, рівня освіти, словникового запасу та вирахуваного IQ. Бали можуть змінюватися від взаємодії з іншими користувачами, включаючи кількість збігів  вибору (matches), а також кількість людей, яких користувач відправляє ліворуч (ні) чи праворуч (так). Якщо користувач отримує матч з кимось із вищим балом, то його власний рахунок також зростає.

У березні цього року Жудіт Дюпортай опублікувала книгу L’Amour sous algorithme («Любов за алгоритмом»), в якій розповіла про ілюзорність нейтральності алгоритму Тіндеру. Журналістка знайшла патент на 27 сторінок у Google Patent в 2009 році двома співзасновниками Тіндеру й оновлений у 2018 році. Виявилося, що алгоритм пропонує чоловікам молодших, менш освічених і бідніших жінок, але ніколи не навпаки. Описана в патенті система є однобічною і відтворює патріархальну догму.

Фото: Judith Duportail

Зауважимо, що дві третини з чотирьох мільйонів клієнтів, які платять за послугу Tinder Gold, є чоловіками. Минулого року Тіндер отримав 810 мільйонів доларів прибутку, що робить його одним з найприбутковіших додатків в App Store. 

«Компанія публічно нібито займає прогресивну позицію, марширує на Міжнародний жіночий день, агітує за рівну оплату праці тощо. Але під час мого дослідження я виявила надзвичайно складну систему матчів, яка заснована на зовсім інших цінностях. Навіщо тоді прикидатися прогресивним, захищаючи традиційний розподіл чоловічих і жіночих ролей?», – коментує Жудіт Дюпортай. 

Відразу після публікації книжки Жудіт (березень 2019), Тіндер заявив, що більше не використовує рейтинг Ело.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button