Претендент на пост голови КМДА Ткаченко розповів про своє бачення реформ в столиці
«Потрібно перестати красти і встановити зрозумілі прозорі правила гри».
«Потрібно перестати красти і встановити зрозумілі прозорі правила гри».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 263 днів. За цей час ми опублікували 26050 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Фото: Олександр Ткаченко
На початку жовтня 2019 року Олександр Ткаченко подав декларацію, де вказує, що претендує на пост голови КМДА. Днями нардеп прокоментував свої наміри в інтерв’ю виданню lb.ua.
Народний депутат та колишній очільник холдингу «1+1 медіа» критикував роботу теперішньої мерії Києва за корупцію. За його словами, рішення в мерії приймають через так званих «наглядачів», а іноземні інвестори скаржаться, що «все робиться через одне “вікно”».
На прохання журналістів Ткаченко назвав три пріоритетні задачі, якими він бажає зайнятися до виборів: «провести інвентаризацію – зрозуміти, що насправді відбувається в місті», «оцінити масштаб викликів» і «поставити загорожу для існування системи тотальної корупції».
Депутат також сказав, що стратегії на чотири роки вважає неефективними, і потрібно створювати довгострокові стратегії. Міські проєкти, які розраховані на один рік, Ткаченко назвав «методом латання дір».
Фото: Олександр Ткаченко
Претендент на посаду голови КМДА виділив три базові проблеми Києва – хаотична забудова, житлово- комунальне господарство і стан інфраструктури. Крім того, він наполягав на першочерговій важливості якісного медичного сервісу та безпеки для нормального життя в місті. Ткаченко розкритикував роботу теперішньої команди в медичній сфері, заявивши, що в Києві так і не запрацювала система «Сімейний лікар», яку запровадили в інших містах, а також нагадав, що «медицина в місті розділена на два береги – лівий і правий» і «ніколи швидка не поїде в точку, яка не призначена їй розпорядженням або департаментом медицини».
Ткаченко сказав, що для вирішення проблеми надмірної забудови Києва, яка загрожує паралізувати інфраструктуру міста, потрібно буде шукати нестандартні підходи:
«Якщо не зупинити це зараз, буде реальний інфраструктурний колапс. Ми поки ще перебуваємо, на наш погляд, на відстані двох-чотирьох років від тотального колапсу, звідки виходу вже немає».
Серед іншого, Олександр Ткаченко розказав, як працюватиме закон про столицю, який наразі прийняли у першому читанні, наголосив те, що закон повинен відновити районну владу і забрати у Київради повноваження приймати рішення про забудову і володіння землею.
«Люди, які управляють районами – виконкоми і ряд місцевих депутатів – мають займатися питаннями, пов’язаними зі щоденним побутом – лавочками, освітленням. Щоб громадяни знали, куди їм йти, а не одразу на Хрещатик».
«Потрібно перестати красти і встановити зрозумілі прозорі правила гри», – кілька раз повторює в Ткаченко в інтерв’ю.
Нардеп наголосив, що слід повернути вулиці киянам, аби там можна було гуляти, «а не бродити між машинами».
Нагадаємо, що Ткаченко є одним із авторів закону про столицю. Інші співавтори законопроекту днями відповіли «Хмарочосу» на критику свого документу.
Читайте також: Керівник фракції «Слуга народу» заявив, що дострокових місцевих виборів не буде
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті