Український дім планують реставрувати і перетворити на культурний центр
«Це дуже дорога будівля, в чому її проблема», – розповідає директорка.
«Це дуже дорога будівля, в чому її проблема», – розповідає директорка.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 292 днів. За цей час ми опублікували 26268 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: пресслужба Українського дому
Український дім планують «перезавантажити» – реставрувати будівлю і змінити підходи діяльності. Він може стати сучасним культурним центром на кшталт Мистецького арсеналу, який буде платформою для виставок, фестивалів, освітніх подій, повідомляє Київонлайн.
«На жаль, на сьогодні Український дім не виконував своєї функції національного центру», – цитує директорку Українського дому Ольгу Вієру Інтерфакс-Україна.
За її словами, наразі Український дім є малоприбутковим, а коштів вистачає лише на мінімальне утримання та виплату зарплат персоналу. Влітку утримання обходиться у 1,2 мільйона гривень, узимку – у 1,5 мільйона.
Фото: пресслужба Українського дому
Реставрацію сподіваються почати вже цього року. Одним із першочергових завдань бачать підвищення енергоефективності будівлі. Для цього спершу організують конкурс ідей.
«Існує інвестиційний проєкт на 700 мільйонів гривень. Наприклад, ціна ремонту виключно опорної стіни становить 10 мільйонів гривень. Це дуже дорога будівля, в чому її проблема», – додала Вієру.
Четвертий і п’ятий поверхи Українського дому зараз займає Музей історії Києва. Основне приміщення музею розташоване на вулиці Богдана Хмельницького, але всі фонди там не вміщуються. Музей планують перемістити на Поділ.
Остаточно вирішено, що Офіс президента не будуть переміщати до будівлі Українського дому.
Фото: пресслужба Українського дому
В оприлюдненій концепції «перезавантаження» йдеться про те, що верхні поверхи будівлі можуть стати осередками професійного середовища, а нижні – відкритими публічними просторами.
10 жовтня в Українському домі презентували концепцію його переформатування. Виступали третій президент Віктор Ющенко, колишній віцепрем’єр Микола Жулинський, ексдиректорка Мистецького Арсеналу Наталія Заболотна, арт-менеджерка Тетяна Філевська та радник президента з питань культури Гео Лерос.
Фото: пресслужба Українського дому
П’ятиповерхову будівлю Українського дому на Європейській площі було споруджено у 1982 році та оздоблено горельєфами, вітражами і гобеленами. Приміщення спершу призначалося для розміщення музею Леніна.
Для будівництва зруйнували будівлю колишнього готелю «Європа», навколишні житлові будинки та розкопали південну частину Володимирської гірки, пише у статті «Український дім Леніна» Тетяна Філевська.
Під час проєктування і будівництва припустилися значних помилок. Зокрема, фундаменти винесли за межі будівлі, тому всі опади потрапляють у фундамент по периметру і через різницю температур у підвальних приміщеннях утворюється конденсат. Не було продумано система вентиляції та енергоефективність, тому опалення зараз коштує надто дорого.
У 2016 році з Українського дому в столиці демонтували фасадні горельєфи, що викликало спротив багатьох діячів культури.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті