Прем’єр-міністр Гончарук вважає, що у повітрі Києва «немає нічого аномального»
Сервіс Windy показує над Україною високу концентрацію чадного газу.
Сервіс Windy показує над Україною високу концентрацію чадного газу.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24991 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Під час брифінгу 21 жовтня прем’єр-міністр Олексій Гончарук прокоментував повідомлення про забруднення повітря в Києві останніми днями, повідомляє Українська правда.
«З приводу аномального CO – я так розумію, ви про повідомлення в інтернеті – ми зараз розбираємося з цим. Попередньо мені доповіли, що за офіційними нашими даними у нас у повітрі нічого аномального не спостерігається і якість повітря зараз у межах ГДК – гранично допустимої концентрації. Тобто ніяких аномальних перевищень чогось небезпечного в повітрі ми, за офіційними даними, жодних не бачимо», – заявив прем’єр.
Водночас Гончарук запевнив, що уряд «помітив сигнал» і зараз розбирається з отриманими даними, щоб дати їм оцінку та найближчим часом оголосити результати.
19 жовтня датчики сервісу SaveEcoBot зафіксували індекс забруднення повітря в окремих районах Києва на рівні 150-170 при нормі 0-50. Сьогодні вранці, 21 жовтня, рівень забруднення на окремих вулицях сягав 160-180.
Активіст Євген Сойкін звернув увагу, що сервіс Windy показує над Україною високу концентрацію CO (монооксиду вуглецю або чадного газу).
Telegram-бот програміста-ентузіаста Любомира Мілевського вразив жителів Позняків, показавши рівень забруднення понад 800.
«Ми зараз розбираємося, яка в них методологія, що насправді вони оцінювали, що ці картинки насправді означають. Офіційного підтвердження і офіційних даних, які би давали мені підстави вважати, що в Україні щось аномальне коїться з повітрям, у мене немає зараз. Можливо, наші служби погано працюють, чи малюнки були неправильно інтерпретовані», – зазначив прем’єр-міністр.
Натяля Диденко прокоментувала ситуацію з повітрям у Києві як синоптик. На її думку, до високого рівня забруднення могли призвести такі фактори, як суха безвітряна погода та масове спалювання листя.
«Живу впритул до приватного сектору і вже тривалий час провітрити квартиру – проблема. Дим навіть від одного невеликого багаття в умовах антициклону та штилю поширюється на величезну територію району і горизонтально, і вертикально», – розповіла вона й про власний досвід.
Експерти Української Кліматичної Мережі та Save Dnipro зазначили в коментарі виданню Рубрика, що висока концентрація вуглецю могла утворитися через масове спалювання трави, листя, сміття, залишків із полів.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті